2. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
67 sonuçtan 11-20 arası gösteriliyor

Cevap: off leş gibi yobaz koktu

ona buna ulusalcı kemalist diyip içeri attıran yazarların bugün kendileri hapiste xD

Türk adalet sistemine göre konuşmayı sevmiyorum. Dün Nazım Hikmet vatan hainiydi bugün milli şair. Dün M.Akif vatan hainiydi bugün o da milli şair. Bu zamana kadar nice aydın, düşünür, din adamı, akademisyen, yazar vs. içerde yattı çıktı haddi hesabı yok.

Şurası açık TÜRKİYE de düşünüyorsan birileri bundan hoşlanmıyor. Sağcı , solcu , dindar , ateyist , muhafazakar , ATAyiz .. Neci olursan ol vatana hizmet derdin varsa bu ülkede hapse GİRECEKSİN. Maalesef?!
    GameHonor where berk "begins"

-WerderWeremem
    -Lexsarko
    -Huf
    -Napstar
    -Canifeto12
    -ThePrivate
    -TheDeal
    -Quim_

Kimler yok ki buyurun link.

Cevap: Re: Cevap: off leş gibi yobaz koktu

Alıntı Alıntı: Krizalid Mesajı göster
    Bu öyle bir mesaj ki "Konum:Konya"ya bölünce 1 çıkıyor.

Bu ülkenin tek kurtuluşu islamı evlere kapatmaktan geçer. Olay bu kadar basittir. İstersen otur cilt cilt kitap yaz, bu dediğime gelmediğin sürece hepsi boş laftır.

Ulusalcı, kemalist, elitizm, tek parti, beyaz türk bilmem ne. Bunlar kuştur. Adama gökte kuş aratırsın, başka yere bakarken cepte cübbede ne bulursan çalarsın. Bugün dincilerin yaptığı, senin gibi çok akıllı geçinenlerin de çanak tuttuğu şey budur. O ulusalcı zulmü cart curt diye anlatılan şeyler de bunlara dahildir. İslamofaşizmin sebebi islamın faşist özellikler taşıyan ilkel bir mağara dini olmasıdır. Ama bunu kabul etmek ya da düzeltmek işlerine gelmediği için "kemalistler de bizi ezdi yuuu" falan diye ağlaşırlar.

Ne gördün ne geçirdin de ulusalcı dediğin kesime bu kadar düşman kesildin anlamadım. Halbuki bu ülkede güzel olan ne varsa hepsi Atatürkçülerin eseridir. Onların da "bugün islamı def etmek için ne yaptım" falan gibi bir dertleri yoktur. Müslümanlar başlarına sürekli kötü bir şeyler geldiğini ya da getirildiğini düşünüyorlarsa işe bence inançlarına, görüşlerine ve yaptıklarına özeleştiri getirerek başlasınlar.
    Baştan söylemekte fayda var, evet Konya'da doğdum, doğacağım yeri ben seçmedim, çoğunluğun mensup olduğu görüşle de zerre alakam yok. Her postunda Straw man ve ad hominem safsatalarına imza atarak en azından bana karşı bir yere varamayacağını da belirtmek isterim.

Neyse bunları bırakıp asıl konumuza dönelim. Dediğim gibi islamcıların savunulacak bir yanı yok. Ama bu "kemalistlerimizin" de sütten çıkmış ak kaşık olduğunu göstermiyor.

Sen bugün kürt sorununun başlıca sebebinin Atatürk döneminde yapılan yanlış uygulamalar olduğunu göremiyorsan, şu anki din sömürüsünün ve islamcı faşizminin bu kadar hayvani düzeyde olmasını vakti zamanında müslümanlara uygulanan baskıyla bir ilişkisinin olmadığını düşünüyorsan, canı sıkıldığında orduyu ve Atatürk'ü istediği gibi elinin altında kullanmış olan kemalist statükoyu reddediyorsan, bu şu anki islamcılardan daha kuvvetli bir imanının olduğunun kanıtıdır. Özellikle "Halbuki bu ülkede güzel olan ne varsa hepsi Atatürkçülerin eseridir" kısmında sesli güldüğümü de belirtmek isterim. Evet şu anda ülkenin ağzına sıçan; din sömürücülüğü, islamcı faşizmi ve kürt sorununun temellerini siz atmışsınız, tebrikler.

Ana topiğe de dönecek olursak; çözüm burda yatıyor.

Üye Krizalid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Krizalid#2895
    İletiler
    2,560
    Blog Girişleri
    11

Re: off leş gibi yobaz koktu

Sesli gül ya da gizli gizli ağla orası beni ilgilendirmez. Son derece basit bir cümleye öyle abartılı bir tepki vermişsen haklılık payı içerdiğini kabul ettiğin manasına geliyor aslında. O dediğime objektif olarak baksan kendin de görürsün. Kafa olarak çok daha öncesine giden ve parti olarak 15 senedir iktidarda olan bir hareket kendine Atatürk ilke ve devrimleriyle savaşmayı hedef belirlemiş. Her çeşit kurum ve kuruluşun içini yargı emniyet ordu falan ayırt etmeden kanun tanımaksızın ya yıkıp baştan kuruyorlar ya da başına kendi kafalarından birini atayarak bozuyorlar. Parça parça Atatürk devrimlerini tasviye ediyorlar ve bunun sonucunda ne oluyor? Ekonomi, terör, iç politika, dış politika ayırt etmeksizin tam bir bozgun hali ortaya çıkıyor. Şimdi sen kendine objektiflik pelerinini siper ederek, aralara ama fakat falan atarak kendini ciddiye aldırmaya çalışıyorsun ya, gel bakalım Atatürkçülerin tam aksi istikamette giden islamcılar ülkeyi nereye taşımış söyle. Aradığın cevabı kolayca bulursun.

Sonraki yazdıklarına tekrar cevap vermiyorum kendini tekrarladığın için. O konya lafını ederken bir anlamda onu demek istedim, seni kişisel alma ama doğduğun anda kulağından becermişler ve sağını solunu kapatan tam da işlerine yarayan bir gözlüğü takmışlar. Haliyle yandan bir ses duyunca aynı yönde devam etmek zorunda kalıyorsun ve tekrara düşüyorsun. Bak ben sana açıkça söylüyorum, İslamcıların bugünki saldırgan hallerinde Kemalizm'de falan suç arama. İslam bir tek Türkiye'de değil, Dünya bir tek bu ülkeden ibaret değil. İstediğin her tarafa git, her yerde İslamcıları aynı saygısızlıkta, saldırganlıkta ve hazımsızlıkta bulursun. Onların senin tabirinle "faşistlikleri" kendilerindendir. Doğaları gereğidir. Kemalistlerde illa bir hata bulunacaksa, şimdiki islamcıların başını yeterince ezmedikleri, en baskıcı oldukları dönemde bile örgütlenmelerine, parti kurmalarına, seçimlere katılmalarına hatta kazanıp belediye işletmelerine izin verdikleri; Müslümanların din ve vicdan özgürlüklerine laiklik ilkesinin gerektirdiği üzere saygı duydukları için suçla. Öyle etki-tepki deyip bu işin içinden sıyrılamazsın, anlatabildim mi? Hatta sana şunu söyleyebilirim; kitaplara yazılacak asıl etki-tepki ilişkisi daha gerçekleşmedi bile. Ama dipten dibe geliyor, orası kesin.

İman meselesi işine de bir şey demiyorum. Şimdi bu Tayyip falan kendi iktidarlarında ne yaptıysa mitinglerde çıkıp "onlar eskiden böyle yaptılar, şöyle yaptılar" diye aynısını söyleyip kendisi yapmamış başkası yapmış gibi aklanmaya çalışırdı ya. Aynısını burada sende görüyorum, dinine toz kondurmama hedefiyle midir bilinmez, sanki İslamcılar normal normal otururken Kemalistlerce ezilmeleri sonucunda atom fiziğine de profesörlüğe de lanet edip faşizan bir sıfat edinmişler gibi bir inanışın var. Benim bir şeylere körü körüne inandığımı söyleyerek kendini bu inanışının altından çekip rahatlatıyorsun. Pek sefilce olduğunu söyleyebilirim.

Onların senin tabirinle "faşistlikleri" kendilerindendir. Doğaları gereğidir. Kemalistlerde illa bir hata bulunacaksa, şimdiki islamcıların başını yeterince ezmedikleri, en baskıcı oldukları dönemde bile örgütlenmelerine, parti kurmalarına, seçimlere katılmalarına hatta kazanıp belediye işletmelerine izin verdikleri; Müslümanların din ve vicdan özgürlüklerine laiklik ilkesinin gerektirdiği üzere saygı duydukları için suçla. Öyle etki-tepki deyip bu işin içinden sıyrılamazsın, anlatabildim mi? Hatta sana şunu söyleyebilirim; kitaplara yazılacak asıl etki-tepki ilişkisi daha gerçekleşmedi bile. Ama dipten dibe geliyor, orası kesin.

Seni doğuran anaya mı söveyim , israf edilen döle mi yoksa yediğin ekmekte bulunan bunca emeğe , çalışmaya mı? Nefes aldığın havada mı bi bokluk var , onu kan dolaşımına ileten ciğerinde mi kalbinde mi damarlarında mı? Yok yok kafiye falan gerekmiyor düpedüz beynine beynine vurmak lazım senin.

Bre feryat figancı ne yedüğü belirsiz ismi dahi belirtisiz şeffaf,yumuşak,kaygan,totoş mahluk,gevurun dölü,Marx'ın sümüğü,şimdi iyi oku oku ki bi daha söyletme

1500 yıldır bu din var.Dün gelmedi.SAYGI DUYMAK ZORUNDASIN! Dinime küfredersen bende senin şahsına küfrederim.Bu din sadece Türkiye'de yok dünyanın her yerinde mevcut.

Kemalistlere şimdiye kadar sövmedim.Sövmem.Ama sorarsan Kemalistlerin yaptıkları - en azından yapmaya çalıştıkları - tam olarak senin dediklerine uyar. (M.KEMAL DEĞİL!!)
    Teokratik sistem ister misin? YOK
    Demokratik? YOK
    Monarşik? YOK
    Diktatörlük? ---- M.KEMAL olmayacaksa YOK

Eeee sen ne istiyosun dallama,sana mı soracaktık bu ülkeyi yönetirken.BENİM ÜLKEME-DİNİME küfür edeni adam yerine koyup cevap verende kabahat. Avrupa'da bile!!!?!?!?! insanlıktan nasibini almamış Hristiyan yöneticiler halka çeşitli dalavere yaparken halk sadece Hristiyan olduklarından kuzu kuzu otoriteye tabii oluyor.Kaldı ki diğer hiç bir inanca saygıları yok.

Benim ülkemde herkes yaşar,inanır,ölür. Bizdendir. AMA SEN BİZDEN DEĞİLSİN! O.Ç

-WerderWeremem
    -Lexsarko
    -Huf
    -Napstar
    -Canifeto12
    -ThePrivate
    -TheDeal
    -Quim_

Cevap: Re: Cevap: off leş gibi yobaz koktu

Alıntı Alıntı: arpharazon Mesajı göster

Sen bugün kürt sorununun başlıca sebebinin Atatürk döneminde yapılan yanlış uygulamalar olduğunu göremiyorsan, .
    kanka so 2010. yeni argumanlar pls
    muslumanlar çok baskı yedikleri için madımak oldu dimi xD o kadar baskı vardı ki madımak katillerinin hepsi yakalandı xD

yaşınız yetmiyor sanırım da iran devriminden sonra ülkede artan şeriat hücrelerinden haberleriniz var mı kuzum? onların nasıl yayıldıklarından, hükümet desteklerinden xD yok ama bence hepsi kemalistlerin sucu xD

3. kez söylüyorum, islamcı değilim islamcılığı da savunmadım, hala gelip burda "Ama islamcılarğğ da şöyleeğğğ yaptı" diyip durmayın artık amk.

İlk satır için vaktim olduğunda iki çift laf ederim veya beğendiğim bir yazıyı da atabilirim. BRB.

İslamcı değilim ne demek ? Müslüman veya Müslüman olmayan vardır. MüSLüMan ; İslam'ı ve onun şeriatını kabul eden , İlah olarak sadece Allah'ı tanıyan ve onun yasaklarına - emirlerine itaat edendir. İslamı yüceltmek ve Allah'ın adını duyurmak vazifesidir.

Şeriat istemiyorum diyen , islamcı değilim diyen Müslüman Değilim diyordur. Eğer öyleyse lütfen ben Müslüman değilim deyin. Kimse atayiz - ateist - gayri müslim diye kınanamaz merak etmeyin.

-WerderWeremem
    -Lexsarko
    -Huf
    -Napstar
    -Canifeto12
    -ThePrivate
    -TheDeal
    -Quim_

kemalistler söyle yaptı diiynce oluyor da islemcılar böyle yaptı diyine mi olmuyor. oh boy xD

Alıntı Alıntı: arpharazon Mesajı göster
    3. kez söylüyorum, islamcı değilim islamcılığı da savunmadım, hala gelip burda "Ama islamcılarğğ da şöyleeğğğ yaptı" diyip durmayın artık amk.

İlk satır için vaktim olduğunda iki çift laf ederim veya beğendiğim bir yazıyı da atabilirim. BRB.
    Şey mi Uygar bu kadar anlatmıştı buna ne cevap vereceğimi bilemiyorum xd
    Egon çapından büyük olursa madara olursun net. -Lexsarko @ 18.08.2014 20:12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)