3. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
67 sonuçtan 21-30 arası gösteriliyor

Cevap: off leş gibi yobaz koktu

Alıntı Alıntı: ATHIRSIZI UYGAR Mesajı göster
    Şey mi Uygar bu kadar anlatmıştı buna ne cevap vereceğimi bilemiyorum xd
    Sa

Alıntı Alıntı: berkbegins Mesajı göster
    Şeriat istemiyorum diyen , islamcı değilim diyen Müslüman Değilim diyordur. Eğer öyleyse lütfen ben Müslüman değilim deyin. Kimse atayiz - ateist - gayri müslim diye kınanamaz merak etmeyin.
    Bence muhakeme yeteneğiniz bu tarz konular için gerekenin altında.
    bi vurcam.

Alıntı Alıntı: MadPandastic Mesajı göster
    +++
    Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Alıntı Alıntı: MadPandastic Mesajı göster
    muhakeme zaten bi yetenektir.Muhakeme yeteneği , nüans farkı gibi gereksiz oldu. Ben açık açık söylüyorum herşeyi. İslamcı değilim ama demek = MÜSLÜMAN DEĞİLİM. Bu cümlenin kalanını bile okumadan 3 tane varyasyon ortaya çıkıyor;

1- MÜSLÜMAN DEĞİLİM
    2- Müslümanım ama bu cümlenin beni islamdan çıkaracağını bilmiyorum.
    3- Müslümanım ve bu cümlenin beni islamdan çıkaracağını biliyorum ama zaten ben dindar değilim.

ama sonucu 1 tanedir.

MÜSLÜMAN DEĞİLSİN. Madem öyle o zaman lütfen herkesin bunu anlayacağı şekilde konuşun.Ben bunu söyledim.
    Konu berkbegins tarafından (19/01/2016 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir.
    GameHonor where berk "begins"

-WerderWeremem
    -Lexsarko
    -Huf
    -Napstar
    -Canifeto12
    -ThePrivate
    -TheDeal
    -Quim_

Kimler yok ki buyurun link.

içimdeki sınıf kini gitgide büyümekte.

Alıntı Alıntı: sehnoc Mesajı göster
    içimdeki sınıf kini gitgide büyümekte.
    liseli ruhunu kaybetme hep üst sınıfta olan kızlar güzeldir ve senin sınıfında bulunan kızlar da hep üst sınıfta ki erkeklerden hoşlanır.
    GameHonor where berk "begins"

-WerderWeremem
    -Lexsarko
    -Huf
    -Napstar
    -Canifeto12
    -ThePrivate
    -TheDeal
    -Quim_

Kimler yok ki buyurun link.

Re: off leş gibi yobaz koktu

o değilde bu cübbeli kertenkele öldürmek 100 sevap demedi mi

https://www.youtube.com/watch?v=85GXUhaGOuw

https://www.youtube.com/watch?v=PHMjSPDoOAM

Alıntı Alıntı: berkbegins Mesajı göster
    muhakeme zaten bi yetenektir.Muhakeme yeteneği , nüans farkı gibi gereksiz oldu. Ben açık açık söylüyorum herşeyi. İslamcı değilim ama demek = MÜSLÜMAN DEĞİLİM. Bu cümlenin kalanını bile okumadan 3 tane varyasyon ortaya çıkıyor;

1- MÜSLÜMAN DEĞİLİM
    2- Müslümanım ama bu cümlenin beni islamdan çıkaracağını bilmiyorum.
    3- Müslümanım ve bu cümlenin beni islamdan çıkaracağını biliyorum ama zaten ben dindar değilim.

ama sonucu 1 tanedir.

MÜSLÜMAN DEĞİLSİN. Madem öyle o zaman lütfen herkesin bunu anlayacağı şekilde konuşun.Ben bunu söyledim.

Ya biraz klişe olucak ama günümüzde hep bu berkbegins gibi dalyarakların alim kesilip, insanlara şunu yapıyorsan aslında sen müslüman değilsin böyle dersen dinden çıkmış olursun gibi söylemleri problem yaratıyor gibi geliyor bana. Ben ayrı kıl oluyorum belki bilmiyorum . Yine de bu yukarıda ki arkadaş gibi veya cübbeli ahmet gibi soytarılar olmasa dünya daha yaşanıcak bir yer olur gibi geliyor.

Laiklik Üzerine...

Günümüz dünyasında halkının çoğunluğu müslüman olan 52 devlet var. Bunların beşi, islam şeriatına göre yönetildikleri iddiasında. Libya, Suudi Arabistan, İran İslam Cumhuriyeti, Pakistan ve Afganistan. Bu beş devletin her biri ayrı bir telden çalıyor.

Bizdeki şeriatçılar, bunların hiçbirini model olarak kabul etmiyorlar. Hepsine birer kulp takıyorlar. "Peki sizin modeliniz nasıl olacak?" diye sorduğunuz zaman da, modellerinin "Kuran'da yazılı olduğunu" ileri sürüyorlar. Sanki yukarıda adını verdiğimiz İslam ülkeleri, başka bir kaynağa dayanıyormuş gibi.

Alıntı Alıntı: sehnoc Mesajı göster
    Laiklik Üzerine...

Günümüz dünyasında halkının çoğunluğu müslüman olan 52 devlet var. Bunların beşi, islam şeriatına göre yönetildikleri iddiasında. Libya, Suudi Arabistan, İran İslam Cumhuriyeti, Pakistan ve Afganistan. Bu beş devletin her biri ayrı bir telden çalıyor.

Bizdeki şeriatçılar, bunların hiçbirini model olarak kabul etmiyorlar. Hepsine birer kulp takıyorlar. "Peki sizin modeliniz nasıl olacak?" diye sorduğunuz zaman da, modellerinin "Kuran'da yazılı olduğunu" ileri sürüyorlar. Sanki yukarıda adını verdiğimiz İslam ülkeleri, başka bir kaynağa dayanıyormuş gibi.
    https://youtu.be/-ChppfnazzE?t=248
    o ezmeyebilir, bu hiç ezmeyebilir, ama eben ezer.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)