1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
23 sonutan 1-10 aras gsteriliyor
    ye Burakula - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    13/09/2011
    BattleTag
    burakula#2108
    letiler
    2,364
    Blog Girileri
    2

dota 2 range mekaniinin bilerek bozuk braklmas

bundan seneler nce magnus hero olarak dota 2 ye ilk geldii haftalarda ultisinin grndnden ve olmas gerekenden daha byk bir alana etki ettiiyle alakal bu forumda bir tartma balatmtm( o zamanlar forum epey canlyd bu tartmalar saolsun). "Samalyosun", "kantla", "range ler gayet dzgn ve yerinde alyor" gibi ithamlara maruz kalmtm. Sonrasnda magnusun olayn fixleyen bir patch geldi tabi ki ancak konu gndeme gelmedi bir daha.

Sorun u ki dota 2 de zellikle bu range mekanii hemen hemen her durumda arza karabilen bir durum. Kulelerin range inden ktktan sonra bazen ekstra bir hit gndermesi, herolarn range in ok dndan ataa balayabilmesi ve zellikle target skillerin range olayn hi siklememesi gibi bir durum var dota'da ve yllardr var. Aslnda dier btn aksaklklara gre en ok gze arpan ve en oyuna etkiyen durum olmasna ramen dzeltilmemesi bunun valvenin bilerek byle braktn gsteriyor.

bu olaya bir rnek bugn redditte grdm bu da linki : https://gfycat.com/VigilantHugeAsiandamselfly

zellikle doom atarken benim en ok bama geliyor neredeyse range in 2 katndan attm oluyor.

benim merak ettiim ksm ise byle bir mekanik ve yanlsama oyunda neden var? neden aksiyonlarn range ini nceden belirledikten sonra "bazen" bu range i geersiz klyorsun? oyuna hi hesaptan olmayan bir RNG faktr daha sokarak gameplay olumsuz ynde etkiliyorsun. Dev forumunu gezdiinizde bu verdiim rnekten onlarcas iin kantlaryla konular alm ancak postlara cevap bile veren yok. Ksacas bu bug deil diyorlar ancak benim sorum neden deil? ya da sizce de bug deilse buradaki mant bana aklayabilir misiniz?

FBERLYORUZ!

Cevap: dota 2 range mekaniinin bilerek bozuk braklmas

valvenin bunlarla ii olmaz ki? bol bol hats!

yelik Tarihi
    13/09/2011
    BattleTag
    burakula#2108
    letiler
    2,364
    Blog Girileri
    2

Alnt Alnt: L2ebel Mesaj gster
    valvenin bunlarla ii olmaz ki? bol bol hats!
    sknt spring celaning olaynda bile bu tarz postlarn ignore edilmesi. Bunun tamamen bug olarak deil oyunu paras olarak grldn gsteriyor. Ama bunu mantn bir trl anlamadm.

FBERLYORUZ!

ye
    yelik Tarihi
    22/11/2013
    letiler
    685

Sebebin delay yada packet loss olduuna inanyorum. O anda sende yle gzkyor ama hostta bulunduun koordinat o deil, gibi geliyor bana.
    o ezmeyebilir, bu hi ezmeyebilir, ama eben ezer.

yelik Tarihi
    13/09/2011
    BattleTag
    burakula#2108
    letiler
    2,364
    Blog Girileri
    2

Alnt Alnt: ebenezer Mesaj gster
    Sebebin delay yada packet loss olduuna inanyorum. O anda sende yle gzkyor ama hostta bulunduun koordinat o deil, gibi geliyor bana.
    yerel lobi kurarak komakta olan herolara defalarca doom/duel tarz cast time yksek target spelleri atmay dene. 0 ping ve 0 packet loss olmasna ramen zaman zaman olduunu greceksin. olay tamamen oyun mekaniinin yle ayarlanm olmas. baz zamanlar range tamamen yok saylabiliyor ve bunun bir ls yok.

kant iin daha abartls:

FBERLYORUZ!

ye Nana - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    31/01/2013
    BattleTag
    Nana#2980
    letiler
    1,310
    Blog Girileri
    8

Fuck u all retardz stop playing dota

ye napstar - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    10/01/2009
    Makaleler
    5
    letiler
    5,435
    Blog Girileri
    35

yelik Tarihi
    13/09/2011
    BattleTag
    burakula#2108
    letiler
    2,364
    Blog Girileri
    2

bunu zaten okumutum videoyu de burdan aldm. benim anlatmaya altm ksm "motion buffer range" in ve birka mekaniin son derece bozuk olmas ki adam da zaten bundan bahsetmi. 2 kat range den doom atmalara, sama sapan ekstra atak gndermelere neden olan eylerin birisi de bu "motion buffer range" in skntl olmas.

bu adam valve employe bile olabilir nki soruna onlarla tpatp ayn yaklam. "siz yanlm gibi gryosunuz ama aslnda yanl deil o" ya getirmi. bunlarn hespi oyunu mekaniini paras olarak gsterilmi. zaten benim anlamya altm ey de bunun nedeni. neden byle bir ey oyunu paras? neden doru olan zaman zaman yanl grmek zorundayz neden srekli decision makingimize RNG dahil olmak zorunda neden benim hook atarkenki tutturma olaslm o an ki kamera ama falan bal olsun ki neden neden neden?

oyun yapmnda yle aptal bir mantk var: DAHA OK RNG DAHA OK ELENCE:S

dota ya da hakim olan bu salakln rnm acaba bu da merak ediyorum. ite roshan doumunu 10 dakka yapmyak 8-11 aras yapak da teamfight yendikten sonra rosh kacak kadar ball takmlar oyunu kazansn sadece ehe he. ogre magi diye hero yapalm skill capi dier herolarn 50 de biri olsun. skile %30 ansla proclanr yazalm ama en az %60 proclansn. rune spawn, hero ve towerlarn ataktan ataa deien damageleri, high ground miss ans vs.vs.vs.vs.vs oyunun kaderine en n sradan etkiycek hereyin ierisine illa RNG katlacak bylece oyun elenceli olucak. Bunlarn yannda bi de imdi range dnda grnyo ama iinde mi, uzak gibi ama tklasam m, yakn gibi ama denemesem mi diye dncez. biz bunlar dnrken adam mal olduu iin 2 kat grnen range den doom atmay deneyip atabilecek yle mi?

FBERLYORUZ!

ye Nana - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    31/01/2013
    BattleTag
    Nana#2980
    letiler
    1,310
    Blog Girileri
    8

beenmiyosan oynama oyundaki herey gayet dengeli uan

Bug deil ki o zaten neden baryonuz? Ayrca onun kesin bir zm de yok yani azck beynini kullansan anlardn.

Eskiden pada jugda falan tam vururken force falan basnca ebesinin amnda kritik yiyip lyordun. Orada attack balamken attack timeden dolay yle sama bir ey grnyordu. Bunu da ok ok uzaklarda miss vuracak ekilde deitirdiler.

Ancak skill atarken bunu ok ok uzaklara alnca skilli iptal etse de yukardaki eyler yine olacak ki olmas lazm galiba force atlnca falan iptal oluyor. Legiojn ultisinin rangeine atyorum 250 diyelim sen tam 250 uzaklktaki birime ulti attnda animasyon proclanrken adam 350ye de gidebilir. Sen yok adam sabit olsun dersen o ultiyi atamazsn yani oyun bok olur. Biraz dn her skillin byle devaml iptal olduunu.

Bug deil bunlar zm de yok varsa dinleyelim.
    Din; ilimle birleirse nefaset, cehaletle birleirse rezalet, siyasetle birleirse de felaket olur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)