1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
11 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor
    Üye FafraGa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    FafraGa#2495
    İletiler
    2,466

Cs:GO rank sistemi nasil isliyor?

Merhaba arkadaslar,
    Forum uyelerimizden cs oynayanlarimiz var. Ben birkac ay once almama ragmen yeni yeni oynamaya basliyorum. 60-70 saat kadar oynadim. Genelde assault mapinde oynuyorum. Rankim gumus 3 geldi. Su an seckin gumuse yukseldim. Internette biraz taradim ama kavramlari vs tam bilmedigim icin yazilanlardan pek bisey anlamadim acikcasi.
    Sizin bu yonde bildiginiz neler var sistem nasil isliyor aktarirsaniz hem ben hem de diger arkadaslar istifade etmis olur.
    2. Soru olarak rank kasmak icin onereceginiz taktik map vs varsa aktarir misiniz?
    Saygilar iyi forumlar.
    I was Lo-gan.

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Re: Cs:GO rank sistemi nasil isliyor?

Sistem nasil isliyor cok genel bir soru, tam olarak neyi sordugunu anlamadim. Ama ozetle, diger competitive oyunlardaki gibi kazandikca artan kaybettikce azalan bir ratingin var. Bu ratingi sayi olarak gostermek yerine 18 tane rank'e bolmus durumdalar. Ranklerin hem Turkce hem Ingilizce isimlerini surada paylasmislar. Yani sen oyun kazandikca gormedigin ratingin yukseliyor, belli sayilara ulasinca da rank atliyorsun, veya kaybettikce dusuyor ve belli sayinin altina inince rank dusuyorsun. Sadece oyunu kazanip kaybetmene bakiyor, yani kisisel performansin onemli degil.

Silver elite yeni baslayan biri icin iyi bir rank. Oynadikca kendini gelistirir kendini gelistirdikce rank atlarsin.

Rank kasmak icin oynanacak map veya taktik diye bir sey yok.

En populer map dust2. Onu yanilmiyorsam mirage ve inferno takip ediyor. Map secme ekraninda bekleme sureleri yazar, bekleme suresi az olan populer demektir.

Turnuvalarda baska mapler oynaniyor, oyunda populer olanlarla paralel degiller.

Cevap: Re: Cs:GO rank sistemi nasil isliyor?

Alıntı Alıntı: Nighthawk Mesajı göster
    Sistem nasil isliyor cok genel bir soru, tam olarak neyi sordugunu anlamadim. Ama ozetle, diger competitive oyunlardaki gibi kazandikca artan kaybettikce azalan bir ratingin var. Bu ratingi sayi olarak gostermek yerine 18 tane rank'e bolmus durumdalar. Ranklerin hem Turkce hem Ingilizce isimlerini surada paylasmislar. Yani sen oyun kazandikca gormedigin ratingin yukseliyor, belli sayilara ulasinca da rank atliyorsun, veya kaybettikce dusuyor ve belli sayinin altina inince rank dusuyorsun. Sadece oyunu kazanip kaybetmene bakiyor, yani kisisel performansin onemli degil.

Silver elite yeni baslayan biri icin iyi bir rank. Oynadikca kendini gelistirir kendini gelistirdikce rank atlarsin.

Rank kasmak icin oynanacak map veya taktik diye bir sey yok.

En populer map dust2. Onu yanilmiyorsam mirage ve inferno takip ediyor. Map secme ekraninda bekleme sureleri yazar, bekleme suresi az olan populer demektir.

Turnuvalarda baska mapler oynaniyor, oyunda populer olanlarla paralel degiller.
    Yalnız yanlış hatırlamıyorsam CS:GO'da Dota 2'dekinin aksine oyun içi performansın önemli. Mesela takımından biri çıktı surrender vermek mi mantıklı yoksa sonuna kadar oynamak mı? Eğer surrender vermeyip de bi kaç el alırsanız KDA yükseltirsen oyun sonu alacağın puan artar eğer hepsinde hasar veremeden ölürsen surrender'a göre daha fazla puan kaybedersin. Şurada ayrıntılı bir açıklaması var:

https://steamcommunity.com/sharedfil...h&id=312582297
    Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Cevap: Cs:GO rank sistemi nasil isliyor?

community aim mapleri oyna biraz kendini öyle geliştirirsin maç atarak gelişmek zor ve yavaş olur. Mesela ben 250 win var hesapta nova2 :d
    Tanrıyı güldürmek istiyorsan ona planından bahset

Alıntı Alıntı: KEREEEEEEEEEEEM Mesajı göster
    Yalnız yanlış hatırlamıyorsam CS:GO'da
    KDA ile alakası yok, round ve mvp önemli. Attığın linkte yazıyor zaten.
    bi vurcam.

Alıntı Alıntı: MadPandastic Mesajı göster
    KDA ile alakası yok, round ve mvp önemli. Attığın linkte yazıyor zaten.
    Evet öyleymiş. Uzun zaman önce okumuşum da aklımda yanlış kalmış.
    Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Üye FafraGa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    FafraGa#2495
    İletiler
    2,466

NH aciklamasi yeterli olmus. Bu mapleri nasil indirip oyayabiliriz? Mvp edo felan bunlar tam olarak ne oluyor.

O degil de 3k alti baslamisim yine
    I was Lo-gan.

Alıntı Alıntı: FafraGa Mesajı göster
    NH aciklamasi yeterli olmus. Bu mapleri nasil indirip oyayabiliriz? Mvp edo felan bunlar tam olarak ne oluyor.

lütfen bi siktir git.

daha iyi bi cevap bulamadım.

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Re: Cevap: Cs:GO rank sistemi nasil isliyor?

Alıntı Alıntı: FafraGa Mesajı göster

Benim saydiklarim official mapler, o yuzden assaultu sectigin ekranda var.

Custom mapler icin Steam Workshop'tan CS:GO ya gir. Orda haritalari arayip bulabilirsin. Subscribe'a tikladiginda oyuna eklenecekler. Oyunda harita secme ekraninda Workshop diye bir sekme var, ordan secebilmeye baslayacaksin. Turkce kullandigin icin Workshop yerine Atolye, Subscribe yerine Abone Ol olabilir.

Üye Sercan<Michaell> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Sercansokmen#2169
    İletiler
    2,050

Züktüğüm oyununda supreme olunmadığı için bırakmıştım sen de oynama.

23 arka arkaya win aldım legendary eagle oldum. Evet bu aynen böyle oldu. Problem etmedim sineye çektim. Daha sonra 15 win arka arkaya aldım supreme olamadım. 16. oyunu kaybettim geri eagle'a attı. Yani 23 win ile aldığım rank ve üstüne aldığım 15 wini hiçe sayıp 1 lose yüzünden beni rank düşürdü. Son oyunumu o gün oynadım.
    Konu Sercan<Michaell> tarafından (17/10/2016 Saat 08:38 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)