9 sonuçtan 1-9 arası gösteriliyor
    Üye FafraGa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    FafraGa#2495
    İletiler
    2,463

Yurtdisindan alisveris yapacagim?!!

Arkadaslar merhabalar,
    Size bir konuda danismam lazim etrafimda arkadaslarla konustum pek yardimci olamadilar. Son care size danismak istedim. Bir arkadasimin dogum gunu yaklasiyor. Kendisine bir kolye almayi planliyorum lakin türkiye uzerinden hicbir yerde aradigim seyi bulamadim. Aliexpress amazon gibi yurtdisi kaynakli sitelerde tam aradigim sey var. Yalniz ben daha once dolar uzerinden alisveris yapmadim. Neyse sorun para degil gumruk olsun elime ulasma suresi olsun felan pek bi güvenemedim. Daha once bu tarz yerlerden alisveris yapaniniz varsa bana yardimci olabilir mi?
    I was Lo-gan.

Cevap: Yurtdisindan alisveris yapacagim?!!

iki siteden'de alışverişim oldu sorunsuz bir şekilde ulaştı adresime tek sıkıntı 3-4 haftada geliyor ürün beklemek gerekiyor yapı kredi bankası kredi kartım ile yapıyorum alışverişi

Amazon'dan alacaksan Yurtiçi kargo getiriyor (genelde adresini bulamıyorlar şubesine gidip alıyorsun)
    Aliexpress'ten alacaksan PTT getiriyor

Aliexpress'te 10 dolar altı ürünler takipsiz kargo ile geliyor bu uzun sürebiliyor 2 ay kadar

Dolar 3.25 olmuşken 20 dolarlık ürün 70TL'ye denk geliyor sen düşün

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Re: Yurtdisindan alisveris yapacagim?!!

Oncelikle, ayni urunden veya benzer urunlerden cok sayida alirsaniz ticaret amaci guttugunuz dusunulerek gumrukte el koyulabilir. Tek bir hediye aldigini soyledigine gore bu senin icin problem degil.

Degeri 75 euro'nun altinda olan urunler gumrukten sorunsuz vergisiz gecer.

Degeri 75-1500 euro arasi olan urunlerden AB uyesi bir ulkeden geliyorsa %18, diger ulkelerden geliyorsa %20 vergi alinir. Vergi orani urunun ne olduguna bagli degil. Hic bunu yapmak zorunda kalmadim ama bu vergiyi odemen gerekirse bildigim kadariyla ya gumruge kendin gitmen gerekiyor ya da bu isi belli bir bedel karsiligi senin yerine halleden sirketleri kullanman gerekiyor. Amazon artik bu hizmeti de sagliyor. Amazonda henuz urune bakarken teslim edilecek adres olarak Turkiye secersen fiyatinin yaninda tahmini gumruk vergisi de yazar. Bunu sen urunu alirken Amazon'a veriyorsun, gumrukte Amazon devlete veriyor. Gercek vergi Amazon'un senden cektiginden az olursa kartina iade ediyor, veya fazla olursa farki kartindan cekiyor.

Degeri 1500 euro'nun ustunde olan urunlerden urunun ne olduguna gore degisen standart gumruk vergileri aliniyor. Bir nevi ithal etmis oluyorsun. Bunu yaparsan da gumrukle kendin ugrasman lazim.

Not: Burda 'degeri' dedigim ayni anda birden fazla urun geciriyorsaniz ayri ayri degerleri degil, hepsinin toplam degerleridir.
    Konu Nighthawk tarafından (11/11/2016 Saat 22:28 ) değiştirilmiştir.

BattleTag
    FafraGa#2495
    İletiler
    2,463

Kendime 15$ limit koymustum. NH'nin postu bayagi aciklayici olmus. Su an benim icin onemli olan gelme suresi. 20 kasima kadar elimde olmasi lazim. Yoksa alternatif baska bi hediye secmem gerekecek ya da gec felan vericem ki en son istedigim sey bu. L2ebel 10$ alti icin 2 ay demis ama 10$ ustu icin bi fikri olan var mi?
    I was Lo-gan.

Ben 10 dolar altı ürünlerin takipsiz gönderildiğini biliyorum sadece 8-9 dolarlık alışveriş yapacaksan satıcıya ikna edebilirsen takipli gönderebilir

ürün altında 27-39 days yazıyorsa takiplidir
    60 days yazıyorsa takipsizdir

giyim konusunda ürün almanı pek önermiyorum XL aldığım t-shirt dar ve sıkı geldi bana replika NBA forması almıştım o sorunsuzdu gayet beğenmiştim

odama poster almıştım boyutuna göre fiyatı uygundu

amazon'a gelirsek o siteden Razer DeathAdder Chroma ve pad almıştım
    Konu L2ebel tarafından (11/11/2016 Saat 22:51 ) değiştirilmiştir.

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Re: Yurtdisindan alisveris yapacagim?!!

20 Kasim'a 1 hafta var, o kadar hizli gonderinin mumkun oldugunu sanmiyorum.

BattleTag
    FafraGa#2495
    İletiler
    2,463

Cevap: Re: Yurtdisindan alisveris yapacagim?!!

Alıntı Alıntı: Nighthawk Mesajı göster
    20 Kasim'a 1 hafta var, o kadar hizli gonderinin mumkun oldugunu sanmiyorum.
    Anladim. Alternatiflere yonelcem. Tesekkur ederim.
    I was Lo-gan.

Üye Nana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nana#2980
    İletiler
    1,310
    Blog Girişleri
    8

Bence kendin gidip al daha kolay değil mi?

Üye Burakula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    burakula#2108
    İletiler
    2,364
    Blog Girişleri
    2

ürünün gideceği gemi kalktığı günlere denk getirirsen ve istanbuldaysan 2 günde bile gelebiliyor hiç belli olmaz. Yakın zamanda gemi kalkacaksa ürünün açıklamasında geri sayım oluyor örneğin 3 saat içerisinde sipariş verirsen bir haftada evinde olur gibisinden. Ama denk getirmek lazım. Bunun dışında millet yazmış zaten ama benim de tecrübem ortalama 3 hafta

FİBERLİYORUZ!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)