1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
21 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Post Warcraft Ping ve Delay Optimize

İlk Olarak Değinmeliyimki Bu Rehberi Garena Forumundan Esinlenerek Hazırladım ve Hazırlamaktaki Amacım Sizlerin Daha Kaliteli Oyun Oynayabilmenizi İstemem , Rehberi Tamamen Elimle Hazırladım Ve Fotoğraflar Kısmen Bana Ait Bu Yüzden Eğer Başka Bir Siteye Kopyalıycaksanız Benim İsmimi Vererek Alıntı Yapmanızı İstiyorum

Burada Yapıcağımız İşlemler Grafikden Kısarak Performansımızı Arttırmamızı Sağlar

Öncelikle Bilgisayarımızı Optimize Edelim

1.Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş Sekmesine Girelim
    2.Performans Başlığı Altındaki "Ayarlar" Butonuna Tıklayalım
    3.Tekrardan "Gelişmiş" Sekmesine Girelim
    4.Sanal Bellek Kısmındaki "Değiştir" Butonuna Tıklayalım
    5.Evet Burada Warcraft Hangi Sürücüde Yüklü İse (Yerel Disk C veya Yerel Disk D gibi...) O Sürücünün Ayarını Resimde Gördüğünüz Gibi (Harddiskinizin Boyutuna Göre Ayarlayabilirsiniz, Benim Önerdiğim Ayarlar Bunlar) Ayarlayın
    6.Başlangıç ve En Yüksek Boyutu Ayarladıktan sonra "Ayarla" Butonuna Tıkladıktan Sonra Tamam Tamam Diyerek Çıkın Ve Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Dilerseniz Bilgisayarın Görüntüsünden Kısarak Performansına Yatırım Yapabilirsiniz:

Ekran Ayarlarımızı Eşleştirelim

1.Ekranda Boş Bir Yere Sağ Tıklayalıp "Özellikler" butonunu tıklayalım
    2.Açılan Ekranda "Ayarlar" Sekmesine Girelim
    3.Ekrandaki Ekran Çözünürlüğümüzü ve Renk Kalitemizi Bir Yere Not Edelim
    4.Daha Sonra Aşağıdaki "Gelişmiş" Butonuna Tıklayalım Ve "Monitör" Sekmesine Gelelim
    5.Ekran Yenileme Sıklığımızı 65 Hertz Veya 75 Hertz Seçelim (Warcraft 85 Hertz'i Desteklemiyor)
    6.Warcraft Ayarlarınızı Resimdekinin Aynısı Yerine Kendi Ekran Çözünürlüğünüze Göre Yapın.

Not : Grafik Ayarlarım Düşmesin Eskisi Gibi Olsun Derseniz Sadece Ekran Çözünürlüğünü Yapın

NVIDIA Ekran Kartınızı Optimize Edelim Şimdide

1.Masaüstünde Boş Bir Yere Sağ tıklayıp "NVIDIA Kontrol Paneli" Butonuna Tıklayalım
    2.Açılan Penceredeki Menüden "Ön Ayarlı Görüntü Ayarlarını Ayarla" Sekmesine Geçelim
    3.Ve Seçeneklerden Ortada Olanı "Gelişmiş 3D Görüntü Ayarlarını Kullan"ı Seçelim
    4.Tekrar Soldaki Menüden "3D Ayarlarının Yönetilmesi" Sekmesine Girelim
    5.Ve Ayarlarımızı Söylediğim Şekilde Yapılandırın

Not : Driverinizi Güncellemeyi İhmal Etmeyin
    Kod:
    Dikey Senk : Zorlama Kapalı
    Doku Süzme-Kalite : Yüksek Performans
    Doku Süzme-Eşyönsüz mip süzme optimizasyonu : Kapalı
    Doku Süzme-Eşyönsüz örnek optimizasyonu : Kapalı
    Doku Süzme-Negatif LOD Tercihi : Durdur
    Doku Süzme-Trilineer optimizasyon : Kapalı
    Eşyönsüz Süzme : Kapalı
    Keskinliği Yumuşatma-Ayarlar : Hiç
    Mipmapları Zorla : Hiç
    Sınırlayıcı Doku Kıskacı : Donanımı Kullan
    Uzatma Sınırı : Kapalı 
    Çoklu Gösterim/Karma GPU Hızlandırma : Tek Ekran Performans Modu
    Önceden Oluşturulan Maksimum Kare Sayısı : 3
    Üçlü Ara Bekleme : Kapalı

ATI Ekran Kartı Optimize
    Elimde ATI Marka Ekran Kartı Olmadığından Dolayı Bu Marka Ekran Kartına Henüz Değinemedim Ama Ayarları Aşağı Yukarı NVIDIA ile Aynıdır Ordaki Terimlerden Esinlenerek Birkaç Ufak Değişiklik Yapabilirsiniz

Kayıt Defteri Optimizasyonu

Bu Bölümde Anlatıcağım Pek Birşey Yok Size Önereceğim "Ccleaner" adlı Ücretsiz Programı Kendi Sitesinden İndirerek Basitce Kayıt Defterinizdeki Sorunları Çözebilirsiniz

İnternet Bağlantımızı Optimize Edelim

1.Altta Vereceğim Programı İndirelim Önce
    2.İndirdiğimiz Programı Çift Tıklayarak Çalıştıralım
    3."Network Adapter Selection" Kısmından İnternet Kartımızı Seçelim
    4.Daha Sonra Aşağıdaki Seçeneklerden "Optimal Setting" Seçeneğini İşaretleyelim
    5."Apply Changes" Butonuna Tıklayarak Değişiklikleri Kaydedelim ve Bilgisayarımızı Yeniden Başlatalım

Tıkla İndir

Hatalarım Veye Eksiklerim Varsa Lütfen Belirtinki Düzelteyim ve Eğer Beğendiyseniz Bir Teşekkürrü Veya Yorumu Çok Görmeyin Bana Lütfen
    Hepinize İyi Oyunlar Diliyorum

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ~

valla ne diyeyim denemek lazım

saol deneyelim....
    EuroBattle.net Nick: KepeR
    Yer : Kahramanmaraş

exarastia
    Misafir
    Peki ya bu mavi ekranı engeller mi arklarla oynarken "LAN dan" bilgisayarlardan bazılarıın mavi ekran hatasını verioyor ve oyun gidioyor bunu nasıl ayarlayabiliriz

Ayrıca bilgi icin tskkrler

Alıntı Alıntı: exarastia Mesajı göster
    Peki ya bu mavi ekranı engeller mi arklarla oynarken "LAN dan" bilgisayarlardan bazılarıın mavi ekran hatasını verioyor ve oyun gidioyor bunu nasıl ayarlayabiliriz

Ayrıca bilgi icin tskkrler
    o konuda pek bi bilgim yok büyük ihtimal bilgisayardan kaynaklanan bi sorun

Güzel ama oyun grafikleri bozulacaktır diye uyarı da vermen lazım bence çünkü şahsen benim bilgisayarım 4gb ram ve 1gb ekran kartı olduğu için görüntü kısıtlamasına gerek duymuyorum.

Alıntı Alıntı: EarLess Mesajı göster
    Güzel ama oyun grafikleri bozulacaktır diye uyarı da vermen lazım bence çünkü şahsen benim bilgisayarım 4gb ram ve 1gb ekran kartı olduğu için görüntü kısıtlamasına gerek duymuyorum.
    Yorumun İçin Teşekkürler İlk Mesaja Ekledim

TwistOfFate
    Misafir
    güzel olmus tesekkürler

İlk 2 ayarı yaptım sonra warcrafta giremedim :S directx le ilgili bir hata verdi O.o

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)