2. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
37 sonuçtan 11-20 arası gösteriliyor
    Yönetici Lexsarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Lexsarko#2517
    Makaleler
    15
    İletiler
    2,908
    Force eğlenceli bir item. Ucuz ve neredeyse her heronun ihtiyacı olan özellikleri karşılıyor. Biraz el alışkanlığıyla dagger gibi kullanmak mümkün. +larını da unutmamak lazım. Eul ise channel bozmak için, güçlü aoe ve target spellerden kurtulmak için birebir. Dost herolar üzerinde de kullanılabilseydi kesinlikle eul derdim

Dostlara atılabilseydi,şahsen ben ibneliğine kullanırdım.Combata girip aquila'yı 5 kişi arasında bırakır kaçardım mesela.Force'la yapıyorum güzel oluyor.Eul'da atılsaydı.İkisini kasar Berk'i adamların içine iter,birde uçururdumki adamların algılayacak süresi olsunda,öldürsünler diye .
    Konu Arliath tarafından (15/06/2011 Saat 20:15 ) değiştirilmiştir.

Evet dediğin şekilde belki ölebilirdim
    Tanrı yoktur, olsaydı o ben olurdum. Çünkü: Gerçek olduğuna inandığım tek şey benim.

Friedrich Wilhelm Nietzsche .

Force staf her türlü akıyorda o degilde pudgenin eline vercekler dageri daglara taslara ucucaz ... dager biraz abartılı oluyor ama neden dager kullanamıo pudge ve venge ?

Alıntı Alıntı: [Mega]Murat Mesajı göster
    Force staf her türlü akıyorda o degilde pudgenin eline vercekler dageri daglara taslara ucucaz ... dager biraz abartılı oluyor ama neden dager kullanamıo pudge ve venge ?

Mekanikteki arkadaşlar soruna cevap bulabilir sanırım muratcım
    Tanrı yoktur, olsaydı o ben olurdum. Çünkü: Gerçek olduğuna inandığım tek şey benim.

Friedrich Wilhelm Nietzsche .

Kesinlikle force staf. İnt verir atack verir. Pudge dager kullanamadığı için sote yerlerine force sayesinde hızlıca yerleşebilir. Mesela çukur kayalıklara ya da bazı ağaçların arasına force ile sote yerler oluşturulabilir. Ayrıca pudgenin ms i az olduğundan rakiplerini yakalamak açısından çok iyi bir item olduğunu düşünüyorum. Başka bir getirisi ise önünde creep varsa hooklayamıyorsanız forceyi rakibe kullanarak hook alanına itebilirsiniz. Sizden kaçan rakibinizi fake atarken forceye basıp fake atmasını engeller bastığınız yöne doğru hook ile çekebilirsiniz.
    Konu No^Ultidark tarafından (16/06/2011 Saat 00:44 ) değiştirilmiştir.

BattleTag
    Lexsarko#2517
    Makaleler
    15
    İletiler
    2,908
    Alıntı Alıntı: [Mega]Murat Mesajı göster
    Abuse olayini engellemek icin. Yani venge ile haritadaki herhangi bir cukura agac arasina vs girip rakibi oraya swaplayi 1 dk boyunca oyun disi birakmak mumkun. Pudge icin de garanti kill gibi birsey. Kesemese bile daggersiz bir rakip 1 dk boyunca orada kalir.

takımda blood varken force çok eğlenceli bir item^^forceun güzel yanı herkeze atabilmen
    EMPATYNİN SANDALYEYLE İMTİHANI
    22:16 Empaty: OLUM SANDALYEYİ KIRDIM YA
    22:16 Empaty: ÇOK GÜÇLÜYÜM
    22:16 Empaty: AMK
    22:16 Empaty: ARKAMA
    22:16 Empaty: YASLANDIM
    22:16 Empaty: YERE
    22:16 Empaty: DÜŞTÜM
    22:16 Empaty: AMK
    22:16 Empaty: GELİYOM
    22:16 Empaty: BEN 1SN
    [ALLIES] Empaty: BEYLER
    [ALLIES] Empaty: BU KADAR GÜÇLÜ
    [ALLIES] Empaty: OLDUGUMU
    [ALLIES] Empaty: BENDE BİLMİYORDUM

ptRx: yatarak dota oynayamıyom
    DrdLrD^: dotayı
    DrdLrD^: normalde oynayamıyon
    DrdLrD^: yatarak dota oynayamıyom diyosun

Üye Krizalid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Krizalid#2895
    İletiler
    2,560
    Blog Girişleri
    11
    Alıntı Alıntı: Aquila Mesajı göster
    Biraz açar mısın konuyu.
    Uzun ve çetrefilli olmadan açayım.

Bizim oyunda adına "disable" dediğimiz olay, temelde üzerinde kullanıldığı heronun "hareket kabiliyeti"ni kısıtlamayı amaçlar. Disable'ın Türkçe karşılığı sakatlamaktır. Force Staff kullanıldığı heronun, normalde gitmeyeceği/gidemeyeceği bir mesafeyi gitmesini sağlar. Yani heroyu/başka bir heroyu hareket ettirir. Bu çok imba bir özellik.

Düşünün ki Rogue Knight 140 mana harcayıp 2 saniye stun atacak ve 340-360 ms ile hedefe yaklaşmaya çalışacak. Hedef ise sadece Force Staff'a çift tıklayarak hiç yoktan bir 600 mesafe fark açacak. Sonrasında Rogue Knight 15 saniye boyunca daha hedefini kovalamak zorunda. Ve Force Staff takip konusunda kaçışta olduğu kadar faydalı değil.Oyunda 40'ın üzerinde melee hero bulunduğunu da belirteyim.

Ayrıca Force Staff her heroya atılabiliyor ve her hero alabiliyor, yani herhangi bir limitlemesi yok.

Bir diğer sıkıntı da Force Staff'ın sağladığı hareketin itekleme şeklinde olması. Yani heronun normalde gitmeyeceği yerlere gidebilmesini sağlıyor. Power Cog, Pit of Malice, Fissure block, Chronosphere(72'de fixlendi), Kinetic Field vb büyüler Force Staff'ın öldürdüğü diğer elemanlardan. Eski Void replaylerine bakarsanız, Void'in karşısında oynayan takımda 2-3 Force Staff bulunduğunu görürsünüz.

Bu özelliğin diğer bir kullanımını da şöyle anlatayım, Force Staff ile farklı yükseklik seviyeleri arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Sentinel 1. kulenin olduğu yerde kovalanıyorsanız yüzünüzü Sentinel Ancient camp'a dogru çevirip Force açın. Sizin gittiğiniz mesafe 600 mesafedir ama rakibinizin gitmesi gereken mesafe artık 1500-2000 mesafedir.

Bu saydığım özelliklere sahip olan Kelen's Dagger of Escape, 30 cooldown'a sahipti, 2150 karşılığında sadece Blink ability'si veriyordu ve taşıyan hero sadece kendisi için kulanabiliyordu. Ancak item yine de çok sık kullanılıyordu ve şu anki bildiğimiz Blink Dagger'a değiştirildi. Force Staff ise Staff of Wizardry ve Quarterstaff'dan yapılıyor ve Force abilitysi için sadece 300 gold ödüyorsunuz, ve tüm herolar üzerinde kullanabiliyorsunuz. (toplam fiyatı 2200)

Burada sadece oyuna zararlı olduğu yönleri anlatmaya çalıştım, Force Staff'ın diğer binbir türlü kullanımı var. Değişim gerektirecek kadar iyi bir item.

BattleTag
    Lexsarko#2517
    Makaleler
    15
    İletiler
    2,908

Kesinlikle imba bir item. Daggerdan daha sık kasıyorum. Hasar aldığında kapanma gibi bir derdi de yok.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)