1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
16 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Konu: Orb Walking

Wink Orb Walking

Orb Walking nasıl yapılır anlatmaya çalışacağım.

Mesela herhangi bir oyunda Viper'siniz alt lane de kasıyorsunuz.Bilindiği üzere Viper'in Orb skili en yararlı skili bütün killeri o skil sayesinde alıyoruz.Ama oyun başında canımız az olduğundan tiny gibi herolar (daha çok nukerlar ve skilci strler) bizi çok rahat alabiliyor.Bunu engellemek için yapacağınız şey Orb Walking olacak.Burdan sonrasını iyi okuyunuz:

Orb skili auto'ya almadan (yani üstüne sağ tıklamadan) atarsanız hem normal vuruşlarda olduğu gibi creepler size saldırmaz hemde karşı heroyu çok daha kolay rahatsız edebilirsiniz.Amaa Orb Walking'in en önemli özelliği bu değil.Bundan sonrasını çok daha iyi okuyunuz.

Dedik bi kere karşınızda tiny var :P ve viper'le almak istiyorsunuz ama tam alırken bi stun koyup kaçıyor.İşte bunu engellmek için Yapacağımız şey.Tiny'ye stun atacağı range'den daha uzak bir yere geçip ordan orb skille slowlamak. Bunu yapıca Tiny stun için üstünüze gelecek (bu arada creepler zaten üstünüze gelmiyor.Çünkü skili hotkey ile atıyoruz) Tiny üstünüze geldikce siz biraz daha geri çekilip Ordan bir kere daha vuracaksınız.Tiny her stun için yaklaştığında biraz daha geri-slow böle böle heroyu çok rahat kesebiliriz.

Viper'ın ursa,tiny,troll gibi heroların antisi olması bu yüzdendir.Heroyu kendine yaklaştırmadan uzaktan halleder.

Bunada Orb Walking denir.

Umarın yardımcı olmuşumdur...

Teşekkür ederim...

Bizimde bahsettiğimiz Orb Walking buydu ztn..Ama sen ısrarla ne yazıkki o değil yazdın.

ilhan
    Misafir
    orb walking bu mudur? biz sabahtan beri bunu açıklamak için biyerlerimizi yırtmıyo muyuz?
    ayrıca orb walkin ilk yaptığın şeydir. Yapıp geriye çekilmekde akıldır

Neyse yani benim anlatmaya çalıştığım şey hotkey'e basıp skil atmak değil kaçmak range'den çıkmak da bunun bir parçası adı üstünde Orb Walking

ilhan
    Misafir
    tamam işte. kaçmakla walking farklı. İLk olay walking ikincisi zeka akıl mantık...

Dotanın en az bilinen noktasıymıs ya 1 aylık oyuncular bile biliyodur bunu

Koçum bak sen böle herşeye itiraz ediceksen hiç cevap vermiyim.Ayrıca 10 kere söyledim yine söylüyorum """Benim kastettiğim şey Skili hotkey'le atmak değil ikinicisi""" Hiç ben 1 aylık oyuncunun orb slow skili hotkeyle atıp atack yememek için geri çekildiğini falanda görmedim ...

Lolz. Orb Walking = Auto casti olan skilleri manual castle ve animasyonu keserek kullanmak. Ötesi boş. Viper-Tiny parodisine gelecek olursak: Ben bunu yaptığımda Magina Blinkle gelemiyordu bana o derece düşünün

Orb walking yaptıktan sonra neden geri çekiliyoruz ben onu anlamadım?
    *ok baştan
    *kas
    *ozaman biraz
    *kırptım mesajlarını

Yönetici BorisPeace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Makaleler
    148
    İletiler
    3,539
    Blog Girişleri
    4
    İki avantajı daha var Viper için:

Auto-Cast attack, normal atak sayılır. Manual-Cast ise spell sayılır. Bu nedenle örneğin Viper ethereal'ken Manual-Cast ile atak yapmaya devam edebilirsiniz.

Diğer bir avantajı da range. Viper'ın atak range'i 575. Poison Attack cast range'i 600. Yani Auto-Cast atak yaptığınızda 575 range'den saldırırsınız, Manual-Cast kullanırsanız 600 range'den atak yaparsınız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)