3 sonuçtan 1-3 arası gösteriliyor

Warcraft III DirectX Sorunları

Warcraft 3 default(varsayilan) olarak DirectX kullanmakta. Fakat cesitli nedenlerden dolayi DirectX sorun cikartabilmekte. Cozmek icin izlenicek birkac yontem mevcut:

1- Gerekli DirectX surumunun yani DirectX 9.0c'nin yuklu oldugundan emin olun.

Ayrica sunu da unutmayin ki DirectX 11 maalesef DirectX 9.0c'yi icermemekte bu yuzden 9.0c'yi ayrica kurmaniz gerek(Bu WinXP kullanicilari icin gecerli degil cunku WinXP icin son DirectX surumu zaten 9.0c).

Iste link: Microsoft DirectX 9.0c

2- Ekran karti surucunuzun son surumunun yuklu oldugundan emin olun.

NVIDIA ekran kartlari icin linky

ATI ekran kartlari icin linky

3- Sorunlariniz hala devam ederse DirectX alternatifi olan OpenGL'i kullanmak yerinde olacaktir. Bunun icin asagidaki adimlari sirayla takip edin.

a) Oyuna girerken kullandiginiz kisayola sag tiklayin.

b) "Ozellikler"e tiklayin.

c) Acilan pencerede "Kisayol" sekmesindeki "Hedef" yazan yeri bulun(Resim 1).

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  1.jpg
Görüntüleme: 66
Büyüklüğü:  39.9 KB (Kilobyte)

d)"Hedef"te yazan yerin sonuna(en sagdaki tirnak isaretinden sonra bir bosluk koyun ve -opengl yazisini ekleyin.

Ornegin:

Degistirilmeden once:
    Kod:
    "C:\Program Files\Warcraft III\euroloader.exe"
    Degistirildikten sonra:
    Kod:
    "C:\Program Files\Warcraft III\euroloader.exe" -opengl
    e) "Tamam"a basin ve oyunu o kisayoldan calistirin.
    Konu PlanetX tarafından (21/07/2011 Saat 18:01 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yazım hatası

1 -
    DirectX 11 yuklu, ama 9 u 2 defa, belki daha fazla indirip yukledim, sorun u asamadim

2-
    sorunun ekran kartindan kaynaklandigini sanmiorum cunku 10 gun onceye kadar oyun gayet calisiyordu, ama 1 haftadir calismiyor, DirectX hatasi veriyor

3-
    Opengl de de acmiyor, "WarCraft was unable to utilized OpenGl. Please ensure you have OpenGL installed and that your display drivers are current" diye bi hata veriyor

normal calisan Warcraft calismaz oldu, ne kadar zamandir ugrasiyorum, internette yazan herseyi denedim olmadi, artik umidimi kesmistim ama bir de burdan yazayim dedim, insallah cozumu burda bulurum ...

Verdigi hatayi gosteren bir screenshot ile teknik destek bolumune bir konu acarsan yardimci olmaya calisirim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Bu Konudaki Etiketler