10 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor
    Yönetici BorisPeace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Makaleler
    148
    İletiler
    3,539
    Blog Girişleri
    4

Warcraft III Damage Katsayı Listesi (1.24e)

Warcraft III damage listesi (1.24e)

Birkaç kişinin tam değerlerin bilinmediğini bana iletmesi üzerine hazırlıyorum bunu.

Warcraft III'te 7 adet damage tipi var. Bunlar alfabetik sıraya göre:
    • Chaos
    • Hero
    • Magic
    • Normal
    • Piercing
    • Siege
    • Spell

Bunlara karşılık olarak 8 adet armor tipi var. Bunlar alfabetik sıraya göre:
    • Divine
    • Fortified
    • Hero
    • Large
    • Medium
    • Normal
    • Small
    • Unarmored

Bu listenin amacı hangi damage tipinin hangi armor tipine kaç kat damage vuracağını göstermektir. Herhangi bir Wc3 haritasında bu değerler istenildiği gibi değiştirilebilir. Bu listede ladder için olan değerlerle ilgileneceğiz. Ayrıca belirtmek isterim ki burada sadece armor tipi ile ilgileneceğiz, armor değerine hiç bakmayacağız.

Buradan hangi damage tipinin hangi armor tipine kaç kat damage vuracağını görebilirsiniz.

Örneğin 40 damage'a sahip ve damage tipi Piercing olan bir unit ile armor tipi Fortified olan bir unit'e saldırıyorsunuz. Tek yapmanız gereken damage'ı verilmiş olan katsayıyla çarpmaktır (40 x 0.35 = 14). Tabi ki bu sadece armor tipi üzerinden yapılan hesaplamadır. Armor değeri burada işleme tabi tutulmamıştır. Pozitif armor değerleri bu sayıyı daha da azaltacakken, negatif armor değerleri bu sayıyı arttıracaktır.

Saygılar,
    Boris

spell ve magic arasındaki fark ne örnek verebilirmisin
    gzl rehber eline saglık
    also known as DioVaN

bu daha çok w3 te kullanılıyor dota da işe yarayacağını sanmıyorum ama pg de 4eva
    Fedadır sana her bir damlası; ister kan olsun, istersen gözyaşı.

Yönetici BorisPeace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Makaleler
    148
    İletiler
    3,539
    Blog Girişleri
    4
    Alıntı Alıntı: Ryogo Mesajı göster
    bu daha çok w3 te kullanılıyor dota da işe yarayacağını sanmıyorum ama pg de 4eva
    O yüzden DotA bölümünde değil Warcraft bölümünde o.O

@lawbali: Somut olarak verebileceğim unit örnekleri arıyorum bulduğumda yazarım, iki oyun arası bir bakayım dedim (:

Alıntı Alıntı: BorisPeace Mesajı göster
    O yüzden DotA bölümünde değil Warcraft bölümünde o.O

@lawbali: Somut olarak verebileceğim unit örnekleri arıyorum bulduğumda yazarım, iki oyun arası bir bakayım dedim (:
    haklısın dikkat etmedim
    Fedadır sana her bir damlası; ister kan olsun, istersen gözyaşı.

İmza iyimiş Pierows hahahaha

Castle Fight oynayanlara... iyi gider...

daha spesifik olarak söyle sorayım boris wc3 mekanigi dotanınkiyle aynı değilmi yani hero type armor dikkatimi cekti spell %70 magic %75 damage alıo. yani dotada spell heroya %75 vururken wc3 te %70 mi vuruo onu anlamak istedim sadece

gerci pek fazla wc3 oynamadım mantık hatam olabilir...
    also known as DioVaN

Alıntı Alıntı: lawbali Mesajı göster
    daha spesifik olarak söyle sorayım boris wc3 mekanigi dotanınkiyle aynı değilmi yani hero type armor dikkatimi cekti spell %70 magic %75 damage alıo. yani dotada spell heroya %75 vururken wc3 te %70 mi vuruo onu anlamak istedim sadece

gerci pek fazla wc3 oynamadım mantık hatam olabilir...
    Bu dediğin tüm maplarda değiştirilebilir kesin birşey yok normal w3 pg mapı açıp reduce değerlerine bakıp sonra da dotaya bakıp karşılaştırabilirsin zor bişey değil =)

Birde oyunda spell attack türüne sahip unit olamıyor sanırım(neden koymuşlar unitlerin ayarlarına onu anlamadım)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)