21. Sayfa - Toplam 23 Sayfa var BirinciBirinci ... 111920212223 SonuncuSonuncu
224 sonuçtan 201-210 arası gösteriliyor

Cevap: Mekanikle İlgili Sorular

Alıntı Alıntı: MrFoseptik Mesajı göster
    yanlış bilgi var. meeponun base statların aynısı klonlarda da vardır ancak sonradan eklenen statların %30'u klonlara gider.

mesela ana meeponun 50 str,agi ve int'i var. 6 ultimate orb aldığın zaman ana meepo'nun 110 str,agi ve int'i olur. klonların ise 68 str, agi ve inti olur. bu anlattığım aghanim'siz hali. aghanim ile bütün meepolar 110 str agi ve inte sahip olur.

meepolarda sadece bot paylaşılır ve bunların aktif özellikleri kullanılabilir. Ama arcane boot'un mana doldurması klonlarda çalışmaz.
    Yanliş bilgi yok ! asil sizinki sorunun dişina taşmiş bir cevap olmuş

Alıntı Alıntı: KadıHazretleri Mesajı göster
    Mepoo itemlerin
    paylaştırılmsının mekaniği nedir?
    Doğru okuduktan sonra , yanliş bilgi varsa tartişiriz .
    Konu Raichoxunrefleksleri tarafından (07/01/2013 Saat 23:53 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Alıntı: Ar-Phàrazôn Mesajı göster
    Yanliş bilgi yok ! asil sizinki sorunun dişina taşmiş bir cevap olmuş

Doğru okuduktan sonra , yanliş bilgi varsa tartişiriz .
    hocam meepo nun klonlarında 30 str agi int olur demişsin. bi baştan oku istersen yazdığını. itemlerle ya da skille gelen statslar diye belirtmemişsin. ayrıca item paylaşımı ile ilgili soru sormuş yanıtladık.

Dostum zaten adam itemlerininkini soruyor ! Zaten cevabimin başinda açikladim , itemlerden statlarin dişindan yararlanamassin diye . Ordan itemlerden gelen stati bahsettiğim çok açik .

3 Tane %50 chance'li critiğinizin toplam şansi ne kadar olur ? Ben şöyle hesapladim :
    1. ve 2. critik ayni anda çalişabilir : -%25
    1. ve 3. critik ayni anda çalişabilir : -%25
    2. ve 3. critik ayni anda çalişabilir : -%25
    3'üde ayni anda calisabilir : -%12,5
    %150 - %87,5 = %62,5 Total chance

Bu hesaplamanin doğru olmasi lazim fakat benim kafami kariştiran asil nokta şurasi : 2 tane %50 şansla çalişan critiğiniz olursa toplam ihtimaliniz %75 oluyor . Ve bu sadece yüksek sayilar için geçerli .

Örneğin 3 tane %20 şansla çalişan critiğiniz varsa %47,2 total şansiniz oluyor . Fakat 2 tane %20 ile çalişan critiğiniz varsa total şansimiz %36 oluyor .

Sormak istediğim nokta şurasi : 3 tane critik şansi hesaplamam doğru mu acaba ?

emin değilim ama sanırım olasılık şöyle hesaplanıyordu: 1-[1-(1/2)]³=7/8
    ihtimallerin 1/2 ve 3 tane olduğunu varsaydım.

orjinal formül: 1-[1 - a].[1 - b][1 - c]
    ihtimallerin a b c olduğu durumda böyle oluyor.

not: dediğim gibi emin değilim.

1-[1 - a].[1 - b][1 - c] Evet formül bu , ihtimal ayni olsa da farkli olsa da işe yarayan bir formül . Fakat anlamadiğim şey şansi hesaplarken yaptiğim mantiğin doğru olmasi gerekmiyor mu ?

itemlerde aynı ayda crit çıktığını hiç görmedim. sanırım sadece yurneo'nun 3. skilli ile crit birlikte çıkabiliyor

1-[1 - a].[1 - b][1 - c] şu formülde criticlerin 3 ününde çalişmama ihtimali göz önüne alinarak toplam ihtimalden çikarrtilmiş ve çalişma ihtimali bulunmuş buraya kadar OK . Fakat benim mantiğimda neresi hatali ben orayi soruyorum .

Bu arada Hiçbir crit ile başka crit ayni anda çalişmaz . DotA 2'de şansi fazla olan diğerini , DotA 1'de de son alinan diğerini override eder

d1 ve d2 de katlayanı yüksek olan daha önce çalışmıyor mu? çünkü mkb burizayı iptal edebilirdi yoksa.
    HELP US BORISS!

MKB'nin olayi biraz daha farkli . DotA 2 'de zaten range'lerde ve melee lerde sorunsuz stackleniyor . DotA 1'de ise sadece melee'lerde stackleniyor . http://www.playdota.com/mechanics/Orb_Effects bakmani öneririm .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)