5. Sayfa - Toplam 23 Sayfa var BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu
224 sonuçtan 41-50 arası gösteriliyor
    Keşke sormasaydım ne kadar uzamış . No colision olunca neden unit düm düz hedefe ulaşmak yerine binaların ve yukseltilerin az sağindan ve solundan geçiyor ? (örn barathrum charge)

DYC

Dediğini bir fizik problemi olarak düşün.Dota haritasında No-Walking Terrain bölgeleri vardır,blink atılamayan,yürünemeyen yerler.Hedefe ulaşmak için Barath mecburen o bölgelerin dibinden dolaşmak zorunda.

Tamam barathurumda öyle,spec biraz farklı geldi sanki dagger kullandıktan sonra uzak yere -mesela agacların arkası- barathurum gibi gidiyor ama ufak ufak clıcklerle aynı yere agacların ıcınden gidebiliyoruz.Bu kafamı karıştırdı.

DYC

O oyunda sadece spectreye özel,skillin özelliği.Barathrumda normal yürünen yerlerde sadece.

Spectre için de Barathrum için de aynı şey yapılır. Pathing'i ortadan kaldırılır. Sorun Wc3 motorunda. Bir unit'in pathing'i kaldırılmış olsa bile, eğer gidebileceği düzgün bir yol varsa onu hesaplar ve unit'i oradan götürür. Eğer böyle bir yol yoksa, o zaman yükseltilerden ve ağaçlardan geçirir.

Şöyle düşünelim:

____x
    _________
    ____y____|
    _________|
    __Spectre

O iki çizginin arasında ağaçlar var. Eğer Spectre'ye x noktasına gitmesini söylerseniz, Wc3 motoru kontrol eder ve x'e giden bir yol olduğunu bulur (ağaçların etrafından). Bu nedenle de Spectre'yi ağaçların etrafından dolaştırır. x'e değilde y'ye tıklarsanız (sizin deyiminizle küçük küçük tıklamak) Wc3 motoru kontrolünü yapar ve y'ye giren bir yol olmadığını görür. Böylece Spectre'nin pathing'i olmadığı için onu direkt olarak ağaçların içine yönlendirir. Daha sonra ağaçların içinden x'e tıklarsanız tekrar y'den x'e bir yol çizemediği için Spectre'yi ağaçların içinden geçirir.

Tabi ki bu yöntemi Barathrum'da kullanamazsınız (Charge kesilir).

Pathing kaldırmak yerine unit'i uçan bir unit yapmak düşünülmüştü fakat uğraşılması gereken çok şeyi olduğu için böyle kaldı (unit'in uçan görüşe sahip olması, bazı spell'lerin uçan unit'leri etkilememesi gibi).

And who may have this much information about wc except BorisPeace?

Axenin ultisi nasıl calışıyor ? lvl 3 ken 625 şin altında olunca mı oluyor yoksa x-300<625 oluncamı ? Yani o 300 dmg ne işe yarıyor ?

DYC

Alıntı Alıntı: tolexis Mesajı göster
    Axenin ultisi nasıl calışıyor ? lvl 3 ken 625 şin altında olunca mı oluyor yoksa x-300<625 oluncamı ? Yani o 300 dmg ne işe yarıyor ?

rakibinin HP si 625 altındaysa tak diye öldürür ama HP si 625 in üstündeyse 300 damage vurur
    For JFA

For LoL

Geçen arkadaşla vs dota atıyorduk . SK almıştım ve sandkinge stun atarken benim atıığım stun'dan gizlenip kurtuluyor bu işin bana tam mekaniğini söyleyecek biri varmı acaba??? yani diğer herolardada buna benzer durumlar gördüm...

Bununla ilgili bir rehber olsa süper olur bence

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)