1. Sayfa - Toplam 22 Sayfa var 12311 ... SonuncuSonuncu
224 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Hybrid View

Mekanikle İlgili Sorular

Böyle bir bölüm yapmamızın yararlı olabileceğini düşündüm. Sitemizde artık mekaniklerle ilgili bilgisi olan üye sayısı oldukça fazla ve böyle bir konuyu soru cevap şeklinde devam ettirmek hem eğlenceli hem öğretici olur, kimsenin kafasında da soru işareti kalmaz.

Not: Sorulara lütfen her önüne gelen cevap vermesin. Cevabın öğretici bir içeriği olsun, baştan savma olmasın. Gereksiz postlar silinecek.

Örnek soru:

Armor ve fiziksel damage almadaki azalma yüzdesi arasındaki ilişki nedir?

Cevap:

Belirli bir formülü var. Ne kadar armorunuz olursa olsun asla %100 fiziksel damage azaltamazsınız.

Şöyle çalışır:

Damage azaltma = ( 0.06 * Armor ) / (1 + 0.06 * Armor )

Örnek

10 armor:
    ( 0.06 * 10 ) / ( 1 + 0.06 * 10 ) = 0.6 / 1.6 = 0.375 = 37.5%
    25 armor:
    ( 0.06 * 25 ) / ( 1 + 0.06 * 25 ) = 1.5 / 2.5 = 0.6 = 60.0%

Vigoss can't get stunned either, the stun will just get Vigossed.
    If you have 1000 gold and Vigoss has 1000 gold, he has more gold than you.
    Jesus can walk over water but Vigoss can walk over Jesus.

Dota oynamak için gerekli olan dosyalar

Ghost 1.6 videolu anlatım

Soru: Monkey King Bar'ın True Strike'i ile çalışmayan yetenekler nelerdir? (Tamamını istiyorum )

Alıntı Alıntı: Nessus Mesajı göster
    Soru: Monkey King Bar'ın True Strike'i ile çalışmayan yetenekler nelerdir? (Tamamını istiyorum )
    Bütün skiller demişsin ama istersen sana bir açıklama yapıyım önce -belki bildiğin şeylerdir- memnun kalmazsan bütün skilleri yazarım.

True Strike aslında miss vurma şansı sıfıra ayarlanmış olan 0x critical strike'tır. Bash ve criticle benzer kodları içerirler. 0x olması demek hasarın katlanmadan normal olarak verilmesi ve critic tuttuğunda kırmızı yazı çıkmaması demektir.

Bu özellikler (true strike, bash ve critical strike) Buff Placerdır ve Orb of Slow(Sange, Sange&Yasha, Maelstrom, Mjollnir)ları override eder.

Bazı skillerde bu durum biraz farklı. Bir kaç örnekle açıklıyorum:

* Broodmother (Incapacitating Bite)
    Melee hero olduğu için true strike buff değil sorun olmaz, çalışır.

İstisnalar:
    * Ursa Warrior (Fury Swipes) ve Crixalis (Caustic Finale)
    İşler burada biraz değişiyor. Fury Swipes skilli Broodmother örneğiyle biraz çelişiyor. Bu iki skill dışındaki melee orb efect skilleri critical strike, true strike ve bash ile çalışır. Caustic Finale ve Fury Swipes benzer kodlarla yazılmış skillerdir -Crix Ursa'nın Fury Swipes skillini etkiler daha fazla damage vurur falan filan-.
    Ursa aldık ve True Strike özelliği açık bir MKB'miz var diyelim. Rakip unite vurduğumuzda Fury Swipes skilli çalıştı (pati izi çıktı unitin üzerinde) sonra ikinci vuruşta ministun tuttu. Bu durumda Fury Swipes skilli sıfırlanır ve en baştan stacklenmesi gerekir. Bu da Ursa'yı Ursa yapan skilli kullanmamızı engeller. Aynı olay MKB'nin yanı sıra Bash ve Critical Strike'ta da olur. Bu yüzden Ursa'ya True Strike, Cranium Basher, Crystals ve Buriza gibi itemler tercih edilmemelidir.

* Nerubian Weaver (Geminate Attack)
    Bu skill diğerlerinden farklı olarak Orb Of Slow kodludur. Yukarıda da dediğim gibi true strike, bash ve critical strike Orb of Slow'u override eder. Geminate Attack çalışmaz.

Orb Effect + Buff Placer olan bazı skiller:

Drow Ranger (Frost Arrows)
    Enchantress (Impetus)
    Netherdrake (Poison Attack)
    Obsidian Destroyer (Arcane Orb)
    Sacred Warrior (Burning Spears)
    Silencer (Glaives of Wisdom)

Bu skiller true strike, bash ve critical strike ile çalışmazlar, çünkü buff placerlar.

Orb effect olan Buff olmayan skilllere örnek olarak:

Bone Fletcher (Searing Arrows): Bu skill true strike, bash ve critical strike özellikleriyle sorunsuz çalışır çünkü buff değildir.

Umarım yeterli olmuştur. Hatam varsa uyarın lütfen.

Burizayla crystalsle stacklenirmi ? Taurenin 3. skilinin armor ve mr düşürmesi nasıl çalışır ?

DYC

Alıntı Alıntı: tolexis Mesajı göster
    Burizayla crystalsle stacklenirmi ?
    Hiç bir critical strike stacklenmez.En son alınan itemin ve ya öğrenilen skillin Critical Strike'ı çalışır.

Örnek olarak;
    Mortredsınız,önce ultiye verdiniz, sonra Crstalys aldınız.2 Crit aynı anda denk gelirse Crystalys'in Crit'i damage olarak yansıtılır.Fakat ikisi birbirinden bağımsız olarak çalışırsa problem olmaz.

Alıntı Alıntı: tolexis Mesajı göster
    Taurenin 3. skilinin armor ve mr düşürmesi nasıl çalışır ?
    Magic ve Physical base resistancelarını kaldırır. Şöyle anlatalım: Her heronun %25 magic resistanceı vardır. Spirit skillimiz 4 level diyelim 240 damage magical vuruyor. 3. skill yokken vurursak 240-240*25/100=180 damage vurur ama 3. skill 4. seviyedeyse base magic resistanceını 80% düşürür(%25*80/100=%20 resistance ortadan kalkar %5 olur) ve skill 240-12=228 damage vurur. Hood kasınca hoodun magic resistanceı ayrı olarak hesaplanır, skille etkisi düşürülemez.
    Aynı şey physical olarak armor için de geçerli. Itemlardan bağımsız olan base armoru kadar armorunu düşürür rakip ünitenin.

Edit: Hatayı düzelttim.

Courier'ın item transfer olayı nasıl çalışıyor? (Bazen sorun yaratıyor da bilelim ona göre davranalım )

Alıntı Alıntı: MetoLeto Mesajı göster
    Courier'ın item transfer olayı nasıl çalışıyor? (Bazen sorun yaratıyor da bilelim ona göre davranalım )
    Sırayla almak istediğiniz itemları courierın invontorysinde şu şekilde sıralarsanız sorun olmaz:

[1][2]
    [3][4]
    [5][6]

Alıntı Alıntı: Twilightning Mesajı göster
    Sırayla almak istediğiniz itemları courierın invontorysinde şu şekilde sıralarsanız sorun olmaz:

[1][2]
    [3][4]
    [5][6]
    Denedim ama,

[6][5]
    [4][3]
    [2][1]

Bu şekilde sıralayınca doğrusu oluyor?

Alıntı Alıntı: MetoLeto Mesajı göster
    Denedim ama,

[6][5]
    [4][3]
    [2][1]

Bu şekilde sıralayınca doğrusu oluyor?
    bn bunu yazdm ztn ama ndnse sürekli postlrm silinio

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)