8. Sayfa - Toplam 8 Sayfa var BirinciBirinci ... 678
74 sonuçtan 71-74 arası gösteriliyor

Konu: Favori Dizi

Cevap: Favori Dizi

Alıntı Alıntı: MartinEden Mesajı göster
    İşte ben bunu anlamıyorum Big Bang Theory izliyorsunuz, HIMYM izliyorsunuz, aa çok iyi komediler diyoruz. Sanki bunlar topluma çok katkıda bulunuyor, bi kaldı türk komedi dizisi. ABD dizileri her zaman iyi, türk dizileri ne olursa olsun kötü falan. niye la niye?
    Ben iyi olana iyi kötü olana kötü derim Ama gerçek bu yani bizim kendimize öz ve önceden denenmemiş dizimiz yok konedi dizileri yada komedi dükkanı gibi programlar bel altı esprileri yapıp güldürmeye çalışıyor. Talk Show programları bence bu konuda gayet iyi Türkiyede bunların başını Okan ve Beyaz alıyor. Ama o kulvar daha dolgun daha geniş şeyler kapsadığından batıdan alıntılar fazla belli olmuyor. Verhasıl Türk dizileri Ortadoğunun insanına göre dizi olduğu için tutuluyor benim burada eleştirmem pek anlamlı değil o yüzden. Bi başarı sağlamış
    Yeezer

Üye FafraGa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    FafraGa#2495
    İletiler
    2,463

Ankaranin dikmeni fena degil bence espiri anlaminda degil ama tipleme acisindan iyi calismislar.

ZTE-BLADE cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
    I was Lo-gan.

Üye NightCrawLeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    NightCrawLeR#2107
    İletiler
    415

Re: Favori Dizi

Ahmet Kural & Murat Cemcir ikilisinin yaptıkları her işi beğeniyorum komedi anlamında.Zaten Selçuk Aydemir ve Burak Aksak kuzen.Yaptıkları işlerde kaliteli .Onun dışında türk dizisi Behzat Ç var bide.Azıcıkda Ezel var ama az o da çok fazla bakışma var sırf o sebepten.

Yabancı olarak çok fazla büyük yapım var GOT gibi.Türkiyede dizi sektörü toplum neyi talep ediyosa onu arz ediyor.Kurtlar Vadisi izlendi senelerce full reytingle.Bu yüzden 3-5 yapım var aradan yırtık onun dışındakiler leş.

Üye Berkantk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Berkantk#2225
    İletiler
    1,183

Alıntı Alıntı: Yeezer Mesajı göster
    Ben iyi olana iyi kötü olana kötü derim Ama gerçek bu yani bizim kendimize öz ve önceden denenmemiş dizimiz yok konedi dizileri yada komedi dükkanı gibi programlar bel altı esprileri yapıp güldürmeye çalışıyor. Talk Show programları bence bu konuda gayet iyi Türkiyede bunların başını Okan ve Beyaz alıyor. Ama o kulvar daha dolgun daha geniş şeyler kapsadığından batıdan alıntılar fazla belli olmuyor. Verhasıl Türk dizileri Ortadoğunun insanına göre dizi olduğu için tutuluyor benim burada eleştirmem pek anlamlı değil o yüzden. Bi başarı sağlamış
    Türkiye'de Sitcom'un dışına çıkmış nadir komedilerden İşler Güçler ve Kardeş Payı ve ayrıca Leyla ile Mecnun.

Murat Cemcir & Ahmet kural + Selçuk Aydemir'in yaptığı işler bence çok kaliteli. Belden aşağı espiri diyorsun da espiri var espiri var. Adamlar gerektiği yere çok güzel oturtuyorlar şahsımca. Ayrıca diğer espriler bence çok orijinal ve çok güzel. Ayrıca belden aşağı espri yok pek, genelde küfür oluyor. Ki küfür de bence doğallık katıyor.

O bahsettiğiniz batılı yapımlar 20-30 dk'lık. 20-30 dk bir şey yapmak için zorlaman gerek yok. Ama bu adamlar 80-90 dk'yı doldurmak için zorlama yapmaları lazım. Yani burada ekibi değil sistemi eleştirmelisin. Ve her şeyi şartlarına göre yargılamalısın.

Ve senin o bahsettiğin batılı yapımlarda sürekli öpüşme pompa. Bel altı espriyi mi tercih edersin, bunu mu?

Ve ayrıca Leyla ile Mecnun ve Kardeş Payı'nda ben zerre kadar batı özentisi görmüyorum.
    İşin özeti: "Türkten bir şey çıkmaz, bir şey olmaz aga" deyimini kafalarınıza yerleştirmiş, sadece yüzeysel yargılıyorsunuz.

Ayrıca Verhasıl = Velhasıl

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)