1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
33 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Dota2 gelince neler olacak?

Şu anda dota 2 nin ilk resmi turnuvası devam ediyor. Kafamda bir kaç soru var.

1- Icefrog , tabiki valve ile anlaşmasından sonra iyi bir gelir el ededecektir. Şimdi aklıma şöyle bir soru geliyor Icefrog dota mapi yaparsa 6.73 falan bu sefer dota 2 oyuncularını kaybeder. Hem yapsa bile o heroyu hem dotaya hem de dota2ye mi yapçak? Bana pek mantıklı gelmiyor biri için uğraşacaktır. Onun için dota mapi yapmayacaktır gibime geliyor. Darer ve Rgc dotaya büyük yatırım yapmıstı, aynı sekilde garenada da shelleri stoklarda kalıcak. Eurobattlede de en fazla oynanan map Dotaydı. Asyada da büyük serverler vardı. Serverlerin durumu ne olur?

2- Dota 2 aylık 25 $ ya da 50 $ aylık bir ücret olabilir diye yorumlar var ki yaptıkları ilk turnuvada çok fazla para dağıtıyolar. Açıkçası bu parayı dağıtanların dota 2 yi ücretsiz yapacaklarını düşünmüyorum. Bilgisi olan var mı?
    Konu Whup_RS tarafından (17/08/2011 Saat 15:16 ) değiştirilmiştir.
    Let's play...

Aylık ücret olacağını pek sanmıyorum açıkcası. Ancak tek seferlik para büyük miktar olabilir örneğin 100 dolar gibi...

Sadece Darer ve Rgc değil aynı şey Iccup içinde geçerli, akşamları 25 bin online ortalaması olan bir yer iccup, Bu markalaşmış serverların temelleri sağlam olduğu için Valve ile kolayca anlaşırlar diye düşünüyorum.
    Always looking for a new idea.

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5
    %99.9 Aylık ücret olmayacak diyebilirim.
    Aynı şekilde oyunun satış fiyatı da çok yüksek tutulmayacaktır. Çünkü genel olarak Valve oyunları Blizzard oyunları kadar pahalı değildir. Ayrıca adamlar dota camiasını iyi biliyorlar ve buna göre hareket ediyorlar. Fiyatı yüksek tutmak gibi bir hata yapmazlar.

Icefrog haritayı birkaç versiyon daha ilerletse de bir süre sonra bırakacaktır. Saydığın platformlar da yenilik getiremezse (ki RGC'deki gibi adamlar bu işte iyi olsa da Garena ve Eurobattle inovasyon konusunda çok kötü) yok olma noktasına kadar küçülecektir. DotA 2'nin teknik olarak bu tarz organizasyonlara ne gibi fırsatlar sağlayacağı henüz belli değil.

Alıntı Alıntı: Folamour Mesajı göster
    Icefrog haritayı birkaç versiyon daha ilerletse de bir süre sonra bırakacaktır.
    Umarım bu söylediğin kendi açıklaması değildir, daha güzel bir proje olmadıktan sonra bu oyuna dönüşerek başarı kazanmış bu projenin sonlanması kötü olur.

Keşke Valve Lol'ü de kendi bünyesine katsa
    Always looking for a new idea.

BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5
    Alıntı Alıntı: Emusnica Mesajı göster
    Umarım bu söylediğin kendi açıklaması değildir, daha güzel bir proje olmadıktan sonra bu oyuna dönüşerek başarı kazanmış bu projenin sonlanması kötü olur.

Keşke Valve Lol'ü de kendi bünyesine katsa
    Kendi açıklaması komünite devam ettiği sürece ben de dota haritası çıkarmaya devam ederim şeklinde. Ancak benim öngörüm competitive dota camiası tamamen dota 2'ye geçtikten sonra bırakacaktır. RS'nin de dediği gibi ikisine birden uzun süre devam etmesi mümkün değil. Çünkü ikisi tam olarak farklı projeler değil. Yeni bir versiyon çıktığında aynı değişiklikler ikisine de uygulanacak. Bu şekilde yürütmek zor.

Üye WeRdeR WeReMeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    MuslumBird#2539
    Makaleler
    1
    İletiler
    3,079
    Blog Girişleri
    3
    Valve sadece map hakkını satın almadımı icefrog'u kendi bünyesine elemanı olarak almadıki.Sadece projesini satın aldı diye biliyorum öyle değilmi ? öyle olmasada Normal dota mapını artık yapmazlar o devir öldü ya dota 2 çok iyi gibi duruyor şu an ben sevdim yani.Normal dota oynanmaz artık.Warcraft olayınıda istiyorsanız Wow'a başlayacaksınız.
    Mezar taşıma; "Resurrect Please" yazsınlar

Wrath Of The WeRdeR_WeReMeM [WotWW]

BEŞ NOKTA BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5
    Alıntı Alıntı: WeRdeR_WeReMeM Mesajı göster
    Valve sadece map hakkını satın almadımı icefrog'u kendi bünyesine elemanı olarak almadıki.Sadece projesini satın aldı diye biliyorum öyle değilmi ? öyle olmasada Normal dota mapını artık yapmazlar o devir öldü ya dota 2 çok iyi gibi duruyor şu an ben sevdim yani.Normal dota oynanmaz artık.Warcraft olayınıda istiyorsanız Wow'a başlayacaksınız.
    Hayır, icefrog bir Valve çalışanı ve DotA 2'nin Lead Designer'ı.

WoW konusunda katılıyorum DotA 2 Blizzard contentini kullanamayacağı için warcraft evreniyle ilgili her şey oyundan silinmiş (isimler bile). Warcraft evrenini seviyorsanız o zevki en iyi WoW'da alırsınız.

Üye ViktorReznov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    ViktorReznov#2510
    İletiler
    1,763
    DotA bu saatten sonra yavaş yavaş ölecek gibi malesef. Dolayısıyla Warcraft III'ün büyük bir kısmı da öyle
    "My name is Viktor REZNOV, and I will have my REVENGE!!"

Üye WeRdeR WeReMeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    MuslumBird#2539
    Makaleler
    1
    İletiler
    3,079
    Blog Girişleri
    3
    Alıntı Alıntı: ViktorReznov Mesajı göster
    DotA bu saatten sonra yavaş yavaş ölecek gibi malesef. Dolayısıyla Warcraft III'ün büyük bir kısmı da öyle
    Yanlış anlama ezmek gibi olmasın Warcraft'ın zevkini dotadan almayamı çalıştın bugüne kadar ? Dota sadece bir map hikayeyle alakası bile yok denecek kadar az yani sadece karakterler var işte.
    Mezar taşıma; "Resurrect Please" yazsınlar

Wrath Of The WeRdeR_WeReMeM [WotWW]

BEŞ NOKTA BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)