1. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
43 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

[Rehber] Lord Nicholas - The Crusader

Lord Nicholas - Crusader Hero Profili :

Lord Nicholas - The Crusader

Heronun + ları : İyi bir support ve iyi bir carry olabilmesi.

Oynanılışının kolay olması. İyi bir support,carry ve tank dediğimiz tabirle güzel görevler yapar.
    Fazla kasamaması sorun olmaz support skillerimizle takıma faydalı olmaya devam edebiliriz.
    Mükemmel bir aoe armor skill ine sahip olması.
    Yerine göre takımı için iyi bir tank vazifesi görmesi. Çok az bir mana regenle koridorda uzun süre kalabilmesi. Skillerin oyuncuya güven vermesi.
    İyi kasarsa karşı takım için oyun sonunda carry olarak büyük bir tehdit oluşturması.

Heronun – leri : Tek başına lanede nukerlerin karşısında bir hiç gibi kalması.
    Oynanılışı sıkıcı olabilir çünkü diğer herolara göre daha pasif bir yapısı vardır.(skillerinden dolayı)
    Aktif bir Disable,stun vesaire özelliğe sahip değildir. Tek başına birine saldırdığında gerekli itemleri yoksa karşıdaki adam pek sıkıntı yaşamadan kaçabilir. Gang için elverişli değildir her hangi bir nuke özelliği gösteren skill e sahip değildir. Heal veya armor skill i gereği gibi kullanılmadığında takım arkadaşlarınının kızgınlığına sebep olabilir.

Irk : Human
    Human : Gündüzleri bütün ırklardan daha fazla uzağı görürler.
    Primary Attribute (Birincil Özellik) : Strength

Attack Range : Melee
    Attack Cooldown : 2.27

Base Attack : 44-44
    Base Armor : 6
    Base STR : 23-(2 Per level)
    Base INT : 24-(2 Per level)
    Base AGi : 19-(1 Per level)
    TOTAL : 66-(5 per level)

Arch Enemy : Lord Nicholas %25 şans ile Nephthys Nightshade ve Clea Deathstrider'a 150 Chaos Damage verir.

Naz'grel %25 şans ile 3 saniye boyunca tüm human herolara %200 attack speed ile saldırır.

Lord Nicholas > Nephthys Nightshade
    Lord Nicholas > Clea Deathstrider
    Naz'grel > Crusader (All Human Heroes)

1.Skill Holy Light (Aktif) : Kendini ya da dost birimleri iyileştirmek için bir ışık verir.

Level 1 : 100 Hp miktarı iyileştirme yapar.
    Level 2 : 200 Hp miktarı iyileştirme yapar.
    Level 3 : 300 Hp miktarı iyileştirme yapar.
    Level 4 : 400 Hp miktarı iyileştirme yapar.

Not : Skill düşmana hasar(damage) vermez böyle bir şey hayal edipte düşmana yaklaşmaya çalışmayın bir kaç kez bu durumla karşılaştım uyarayım dedim.

Cooldown : 14/12/10/8
    Mana Cost : 100/120/140/160
    Cast Range : 400/600/800/1000

2.Skill Protect (Aktif) : Artışı kısa bir süre için belirli bir alandaki dost birimlere psychial(fiziksel) saldırılara karşı direnç kazandırır.

Level 1 :3 saniye için 400 alan içindeki oturumlarda dost birimler dahil 20 zırh(armor) bonusu ekler.

Level 2 :3 saniye için 500 alan içindeki oturumlarda dost birimler dahil 40 zırh(armor) bonusu ekler.

Level 3 :4 saniye için 650 alan içindeki oturumlarda dost birimler dahil 60 zırh(armor) bonusu ekler.

Level 4 :4 saniye için 800 alan içindeki oturumlarda dost birimler dahil 100 zırh(armor) bonusu ekler.

Cooldown : 12
    Mana Cost : 33
    Area Of Effect (Aoe) : 400/500/650/800

3.Skill : Double Hit (Çift Vuruş)(Pasif) : Saldırılarda 2x miktarında hasar verir.

Level 1 : %30 Şans ile 2x hasar.
    Level 2 : %37 Şanş ile 2x hasar.
    Level 3 : %44 Şans ile 2x hasar.
    Level 4 : %50 Şans ile 2x hasar.

4.Skill(Ultimate) : Tome of Knowledge (Pasif) : Lord nicholas saldırılarda düşmana yüzdeli bir şans ile stun ve hasar verir. Her ne zaman büyü harekete geçerse saldırı hız primi(bonusu) kazanır.

Level 1 : Saldırılarda düşmana %12 şans ile 1 saniye için stun ve 45 bonus hasar(damage) verir. Her ne zaman büyü harekete geçerse Lord Nicholas’ın 3 saniye boyunca saldırı hızı %25 artar.

Level 2 : Saldırılarda düşmana %15 şans ile 1 saniye için stun ve 65 bonus hasar(damage) verir. Her ne zaman büyü harekete geçerse Lord Nicholas’ın 3 saniye boyunca saldırı hızı %35 artar.

Level 3 : Saldırılarda düşmana %18 şans ile 1 saniye için stun ve 90 bonus hasar(damage) verir. Her ne zaman büyü harekete geçerse Lord Nicholas’ın 3 saniye boyunca saldırı hızı %45 artar.

Carry için Skill Build Önerisi :

Support için skill build önerisi :

Early Game :
    Oyun başı önerileri :

Select your permanent ability. (Daimi yetenek seçimi)
    Bu kısımda karşıdaki herolara veya kendi stratejinize göre bir seçim yapacaksınız. Çünkü bu kısımda iken hangi lanede kimin karşısında kasacağınızı kestirmeniz zor olabilir. 5 All stats tavsiyemdir ama duruma göre 5 armor olabilir. Nede olsa mükemmel bir armor skill ine sahibiz 5 armorun üstüne birde Protect(2. Skill) hiç fena olmaz. Oyuna başladığımızda daha kolay last hit yapabilmek için Double Hit (3. Skill) Daha sonra Holy Light(1.skill) ile devam etmenizi öneririm. Ayrıca sürekli harass yapabilecek özellikteki bir int heronun karşısında olmanızı pek tavsiye etmem gerçi 1.skill imiz sayesinde idarelikte olsa dayanabiliriz ama yinede zor olabilir.
    Crusaders ın oyun başı ve mid gamede support olarak yararlı olur ve late gamede büyük bir tehdittir. Bu yüzden oyun başı dikkatli oynanmalıdır yoksa karşı takım sizin kasmanızı beklemeden oyunu bitirebilir.

Early Game :
    Oyun başı item önerileri :

İlk olarak 1 tane Cloak of Flames bu item 1000 gold saniyede 220 aoe 32 damage vurur kolay creep kesmenizi sağlar ilk skilimiz sayesinde koridorda potumuz olmadanda kısa sürsede olsa lanede dayanabiliriz.(karşıdaki heroya göre değişir tabi) ya da bir tane sobi mask (500gold) ve bir dagger of sacrifice(300gold) ile lanemize gidebiliriz. Sobi mask mana regen sayesinde lanede daha fazla dayanabilmemiz ve magical claws ile deny başına 40 gold ile idarelikte olsa kasabiliriz. 3. olarak bir sobi mask 2 pot bir teleport ile
    başlayabiliriz bu şekilde koridorda uzun süre kalabiliriz teleport ile gerek baseye gerekse her hangi bir slota teleport olarak oyunumuzu devam ettiririz.

Mid Game :
    Oyun ortası önerileri :

Crusaders team combatlarda aoe armor özelliği ile takıma yararlı olacaktır. Yerine göre 1.skill imiz ile hayat kurtarabiliriz. Gerekli itemler kasıldığında iyi bir carry olarak oyunumuza devam ederiz. Disable edici,stun veya aoe stun gibi özelliği olan takım arkadaşlarımızın yapacağı hamlelere göre combatlarda carry olarak görevimizi devam ettiririz aksi takdirde karşı taraftan gelecek stun,disable gibi özellikler Crusader ı tehlikeye sokabilir.

Mid Game :
    Oyun ortası item önerileri :

Late Game :
    Oyun sonu önerileri :

Hem tank hemde carry vazifesi görürüz. Hp ve armorumuz yüksektir ve Protect buna katkıda bulunmaya devam eder. Artık gerekli itemleri kasmış As Ms Hp ve Armor gibi özelliklerimiz büyük artış göstermiştir. Geriye kalan vazifemiz takımımızla birlikte oyunu bitirmeye çalışmaktır.

Late Game :
    Oyun sonu item önerileri :

Dost ve Düşman Herolar :

Düşman Herolar : Ağır nuker,stun,disable gibi düşman herolar her heroya karşı olduğu gibi Crusader için de büyük engeldir.Bunlardan bir kaç tanesi :

Dost Herolar : Stun,Slow,Heal gibi skill leri olan herolar Crusader ın dostudur.
    Ayrıca bu hero support olduğu içinde her heronun dostudur.

Yardımları için : Cena-Betis~ ve LiFeFoRLiVe ‘ a teşekkürler

Not : İlk rehberim eksiklerim ve hatalarımı bildirirseniz en kısa sürede düzenlerim.
    Türk yapımı map JFA ulaşmak için
    http://www.trdota.com/forums/forumdisplay.php?f=140

Güncel. Eklemek istediğiniz olursa bildirmeniz yeterlidir.

Frost Guard'ı bekliyordum zaten yazmışsında Helm of Ancients biraz anlamsız geldi. O kadar attack speed istiyorsan çözümü 3k'lık Helm of Berserk üstelik armorda veriyor

Alıntı Alıntı: NooboftheTurkey Mesajı göster
    Frost Guard'ı bekliyordum zaten yazmışsında Helm of Ancients biraz anlamsız geldi. O kadar attack speed istiyorsan çözümü 3k'lık Helm of Berserk üstelik armorda veriyor
    Ben illede kasılsın diye yazmadım ama bana Tayfun önermişti bende ekledim zararı yok kalsın hiç olmazsa item hakkında bilgi edinmiş olurlar ayrıntılı bir şekilde yazıyor orada itemin açıklaması.

Tayfun JFA'nın eski sürümlerinde para kazanmak kolayken bol bol item yapıyordu şimdi gelsinde yapsın.

Alıntı Alıntı: NooboftheTurkey Mesajı göster
    Tayfun JFA'nın eski sürümlerinde para kazanmak kolayken bol bol item yapıyordu şimdi gelsinde yapsın.
    Katılıyorum.

Rehberler eskidi güncelleyemedim fakat stratejiler bölümüne taşınırsa rehberler hem ziyan olmaz hemde yeni arkadaşlar için yararlı olur umarım.

arada kaynatayım heronun güzel bir bugu var

ama bundan önce büyü harekete geçerseyi anlamadım?

neyse holy light i basıpda heal gelmeden s ye basarsan pasif harekete geciyor

bide rehberi iyi bi güncellemen gerek
    For JFA

For LoL

Sağol oyundan uzak kaldığım için şuanda güncelleyebilmem mümkün değil. Fakat yardım ederseniz tabi ki güncelleyebilirim.

evet oyunda ben bulmuştum skilli bastıgın anda ulti aktif oldugu için skilli sonuçlandırmadan 's' ye bastın mı ya da başka bi şekilde engelledin mi skill kullanılmamış oluyor ama ulti aktif oluyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)