1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
37 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Grand Magus - Rubick

GRAND MAGUS - RUBICK

19 + 1.5 | 14 + 1.6 | 27 + 2.4

~|~ Genel Özellikleri ~|~

Bağlılık: Sentinel
    Başlangıç Canı: 511
    Başlangıç Büyü Gücü: 351
    Vuruş Animasyonu: 0.4 / 0.77
    Vuruş Gücü: 44 - 54
    Yetenek Kullanma Animasyonu: 0.1 / 1.17
    Zırh: 1
    Başlangıç Vuruş Süresi: 1.7
    Hareket Hızı: 300
    Vuruşun Ulaşma Hızı: 1125
    Vuruş Mesafesi: 600
    Görüş Mesafesi: 1800 / 800

+ / - leri

+Kolay Farm ile iyi bir Solo
    +AoE skilleri etkili ve cd leri düsük
    +Neler yapabilecegi belli olmayan bir hero (Ultisi Sayesinde)
    +Oynaması Zevkli Bir Hero

-Kırılgan bir hero
    -Late Gamede kasamamışsa ekmek tatlısı
    -Düşük Str = Düşük HP

Skilleri

Telekinesis [ Z ]

Rubick telekinetik güçlerini kullanarak düşmanlarını aniden havaya kaldırır ve onları seçtiği bir yönde yere fırlatır.
    Böylesine bir güçle yere fırlatılan ünite indiği bölgedeki düsmanları sersemletir.

--------------Havada Tutma Süresi-----İndiği Alanı Stunlama Süresi-----Kullanabilme Mesafesi
    Seviye 1 - -------------1.50------------------------1.00-------------------------------550
    Seviye 2 - -------------1.75------------------------1.25-------------------------------575
    Seviye 3 - -------------2.00------------------------1.50-------------------------------600
    Seviye 4 - -------------2.25------------------------1.75-------------------------------625
    Mana Bedeli : 160
    Dolum Süresi : 18

Telekinesis Land [ Z ]

Rubick Telekinesis Skillini kullandıktan sonra active olur.
    Düşman ünitenin havada iken indireceği alanı belirler.
    Maksimum 375 birim uzaklık.

Skill Notları :
    Yere İndirilen Düsman Stun Almaz , Etrafındakiler Stunlanır
    Yere indirildiğinde Stunlanan Alan : 325 AoE

Fade Bolt [ X ]

Rubick düşman üniteler üzerinde seken güçlü bir esrarengiz enerji akımı yaratarak onlara hasar verir ve saldırı güçlerini 10 saniye boyunca belli bir miktar düşürür.Yaratıkların ( creeplerin ) saldırı güçlerini herolara uyguladığı miktarın yarısını uygulayarak düşürür.

--------------Verilen Hasar-----Düşürülen Saldırı Gücü-----Kullanabilme Mesafesi
    Seviye 1 - -------------75------------------14--------------------------800 Birim
    Seviye 2 - -------------150----------------20--------------------------800 Birim
    Seviye 3 - -------------225----------------26--------------------------800 Birim
    Seviye 4 - -------------300----------------32--------------------------800 Birim

Mana Bedeli : 90 / 95 / 100 / 105
    Dolum Süresi : 10

Null Field

Rubick dostlarına büyü dayanıklılığı kazandırır.

--------------Büyü Hasarı Azaltımı-----
    Seviye 1 - ----------% 5--------------
    Seviye 2 - ----------% 10------------
    Seviye 3 - ----------% 15------------
    Seviye 4 - ----------% 20------------

Spell Steal [ Q ]

Rubick düşman kahramanın bıraktığı büyü eser miktardaki büyü esansı üzerinde çalışarak o kahramanın kullandığı son büyünün sırrını çözer.
    Rubick bu büyüyü kendisininmiş gibi bir kaç dakika boyunca veya ölene kadar kullanabilir.

--------------Maksimum Kullanma Süresi-----Kullanabilme Mesafesi
    Seviye 1 - -------------3 Dakika-------------------1000 Birim
    Seviye 2 - -------------4 Dakika-------------------1000 Birim
    Seviye 3 - -------------5 Dakika-------------------1000 Birim
    Mana Bedeli : 25
    Dolum Süresi : 20 / 18 / 16

Skill Notları :
    Maksimum Kullanma süresi dolmadan başka bir skill çalarsanız eski skill silinir
    Hangi büyünün çalındığını her 2 tarafta görebilir.
    Maksimum Kullanma süresi dolmadan ekranda çıkacak bir uyarı ile uyarılırsınız.
    Teknik sebeplerden dolayı bazı skiller alınamıyormuş.

Oynayış ve Skill Build

Solo kasılmamalı , çok fazla XPye ihtiyacı yok, bir yer değiştirme spell'i, bir nuke'u ve spell steal'ı var. Bunlar yeter bize zaten.

Tavsiye Ettiğim Skill Build

1 - Telekinesis
    2 - Fade Bolt
    3 - Telekinesis
    4 - Fade Bolt
    5 - Fade Bolt
    6 - Spell Steal
    7 - Fade Bolt
    8 - Telekinesis
    9 -Telekinesis
    10 - Null Field
    11 - Spell Steal
    12 - Null Field
    13 - Null Field
    14 - Null Field
    15 - Stats
    16 - Spell Steal
    17-25 -Stats

Kasılabilecek İtemler

Oyun başında aldığımız Bots Of Speed i para bulunca Travel yapmamız gerekiyor

ve

Eul Scepter ve ya Force Staff kasarak yeri geldiğinde kaçış mekanizması yeri geldiğinde takımı tetiklemek için kasılabilir.Ben tercihimi Eul Scepterdan Yana kullanırdım biraz daha pahalı ama Eul Scepterin verdikleri daha çok işimize yarayacaktır.

Bir Bracer dan sonra hızlı bi şekilde Force staff kasılması gerekir.

ve ya

Az olan Hp mizi gidermek için Bloodstone ve ya Tarrasque kasabilirsiniz. Tercih sizin, bol para kasmışsanız tarrasque gitmenizi öneririm.

Armor sıkıntımızı gidererek , gerek active , gerek pasif özellikleriyle shiva kasarak hayata tutunabiliriz.

ve ya

Hex ve ya Orkid Tercihinizi düşman herolara göre seçip kasmalısınız.Karşı takımda skill kullanarak , görünmez olan(,,,,:bhun:,:tpro:,:bfle:,:nwea:,:plan:,:sass: ,:voke:,:temp: ) ,zıplayan( ), uçan(Pheonix) , koşan ( :wrun::nsta::dsee: ) ,ışınlanan ( :qopa::amag: ) herolar varsa orkid kasmanız,troll morted gibi herolar varsa hex kasmanız doğru tercih olacaktır.

Evet , yeni itemimiz yeni heroya iyi gidiyor.verdiği +5 armor , +5 HP/sn reg. , +12 int işimize yararken conbat esnasında rakip heroların %25 büyü dayanıklıklarını düşürerek biz ve takımımız adına kill alma şansını oldukça arttıran bir item.
    Bu itemi her zaman kasmak doğru olmaz , takımımızda skilleri ile bizi destekleyecek bir hero veya karşıda skill çalabileceğimiz iyi bir hero yoksa kasılmasına pek gerek yok bunun yerine başka itemler daha çok işinize yarayacaktır.

,,,,,,,,,

Oynayış tarzınıza , karşıdaki herolara bağlı olarak bu itemlerde kasılabilir.

Ultimate Skilli Açıklama

Rubick'in uzmanlığı büyüler , bir nevi invoker gibi invo elementleri kullanıyor , buda bi takım güçlerini kullanarak yeni büyüler öğrenebiliyor.Bu skillimizi nerede nasıl kullanacağımız çok iyi planlamamız gerekiyor combata 1 skill calmıs , skillimizin cd si tekrar dolmuş olarak girmek bize sahip olduğumuz büyüleri kullandıktan sonra combat esnasında kullanılan iyi bir skill çalarak combatın gidişatını komple çevirebilirsiniz.Yahut bu skillimizi sadece Combat larda yardımcı olarak değil farm yaparkende kullanmak için çalabileceğimiz bir skill karşıdan gelen 4-5 creebi görür görmez hepsini paralarını alarak öldürmemizi sağlayacaktır.Bunları tek tek buraya yazmak istemedim , oyun esnasında karşıdaki heroların skilleri arasından seçim yapmak size kalmış.
    Dost ve Düşman Herolar

,,,,,,,,,,vs vs
    Alana çalışan herolar dostumuzdur diyebiliriz.Bizim skillerimizin yanına bunlarınkini koy ,bunlar karşıdaysa çal sonra kullan.Omnik le Shadow Priest herkesin dostu zaten .

,,,,,,,
    ,,

Silencer herolar,anti mage , morted gibi yakaladığında kolay kolay bırakmayan herolar düşmanımızdır.

Rehber bana aittir.(Sizlerden gelen öneriler üzerine değişiklikler olmuştur bu değişiklikler tabi ki alıntıdır.)Resimler hariç hiç bir alıntı yoktur.
    Bu benim ilk rehberim trdota ailesine katldığımdan beri forumdaki butun rehberleri okudum ve elimden geleni yapmaya çalıştım.Biraz geç oldu , biraz yoğundum bu aralar az vakit ayırabildim ama iyi bir iş oldu.Forumda Rubick rehberi mevcut ama , pek sağlıklı oldugunu düşünmediğim ve rehber yayına sunulmadan rehbere başladım ve ortada harcanmış bir emek vardı yarım bırakmak istemedim geç kaldım diye

Okuduğunuz için teşekkürler . İyi oyunlar ,İyi Forumlar

Diğer rehberden daha başarılı buldum. Az öz olmuş
    Vigoss can't get stunned either, the stun will just get Vigossed.
    If you have 1000 gold and Vigoss has 1000 gold, he has more gold than you.
    Jesus can walk over water but Vigoss can walk over Jesus.

Dota oynamak için gerekli olan dosyalar

Ghost 1.6 videolu anlatım

bencee skill build ilk 2 sonra 1 daha sonrada 3 gidilmeli tabi geldikçe ulti
    Prince of Persianın yeni oyunları neden eskisine benzemiyor ?

(SoT WW T2T )

dediğin gibi de olabilir ama 8-9 lvl combatlarda biraz daha fazla stun yerine takımına verecegin %10-15 magic resistance daha yararlı olabilir. rakip herolara gore değiştirilebilir tabi

Alıntı Alıntı: Haydut Mesajı göster
    Güzel rehber. Tebrik ederim.
    sağolasın

Tebrik ederim kardeşim güzel rehber eline emeğine sağlık. Diğer rehberden daha güzel olmuş..

Ö p t ü m S a y
    ~ G ö m d ü m B a y

Rehberin güzel hero dahada güzel.
    Kisame]

Kisame Hoshigaki / Samehada

Eline sağlık gayet güzel bi rehber olmuş

Bot olarak arcane bot bana göre çok gereksiz bu heroya.Bottle ve Pt int ile oyun başındaki mana sorunu tamamen çözülüyor neredeyse.Ondan sonrada eul veya force staff kasarsanız hiç mana sıkıntınız kalmaz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)