8 sonuçtan 1-8 arası gösteriliyor
    Üye UNIYASHA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kimselerin Olmadıgı Ejderlerin Tekrar Guclenıp Dunyayı Fete Hazırlandıgı Bolgede Onların Oncüsüyüm
    İletiler
    310

Warcraft in hikayesi

Beyler ben wowa baslayacagim yazi bekleriyorum wow un hikayesi warcrafttan devam ediyor bende campaing fln oyunari svmedigimden hikayeyi tam bilmiyorum internettende baktim ama asil hikaye nerdn basliyor bilmiyorum tek bildigim 3 un dewami wowda ama 3 neye dyaniyor yani wrcraft 1 ve 2 ile lakasi fln varmi ya
    asil istedigim sey su simdi ben wow oynayacagim icin sanki olayari daha ii bilmem gerekiyormus gibi bir his var icimde ve hikayeyi okumak istiyorum ama nerdn basadigini fln bilmiyorum hikayenin bastan sona cataclysm i flnda icinde bulunduracak sekilde hikayeye ulasmami saglayabilrmsiniz link oabilr kopyaa yapistr oabilir bastn sona bilmek istiyorum
    uzunluk onemli degil astan sona okuyacagim
    Real Name: Metehan (Mete)
    Server: eurobattle.net
    ID: 48crax48 (noob nicki gibi ama napalim 5 senelik ID m kiamiyorum degistirmeye )
    Clan Tag: PoH
    Clan : [P]aladins [o]f [H]ell
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    -_-_-_- Welcome to My World The World of Warcraft -_-_-_-

JFA yi %100 destekliyorum.

Sen uzunluk önemli değil desende wowun asıl hikayesi birinin buraya kopyalayıp yapıştırabileceğinden çok daha uzun titanlar ve evrenin yaratılışından başlayıp hala devam ediyor üzerine çıkan kitaplar ve sürüsüyle karakterin geçmişi vs gibi yan hikayesi var ki öyle siz yapıştırın ben okurum diyip çıkamazsın işin içinden

Ayrıca wowun hikayesinden doğru düzgün tat almak istiyorsan oyun içinde görev metinlerini ve konuşmaları anlıyıcak kadar ingilizcen olması lazım ki o kadar ingilizcen varsa wowwiki de lore sekmesinden istediğin gibi okumaya başlıyabilirsin yanlız öyle 1-2 günde bitirebileceğin bir hikayesi yok ona göre

He eğer genel bir özet istiyorsan warcraft I-II-III ün hikayeleri ve wowun başladığı zamandan şu ana kadar olan bölüm sana yeticektir ama benim anlamadığım şey campaign oynayacak kadar bile sabrın yokken o hikayeleri nasıl okuyup 85 e kadar kasıcaksın oyunda
    You'll have to excuse my distracted self, I'm too busy enjoying the carefree world inside my head to be bothered by the overcomplicated, overdramatic, and just plain hellishness of the real world. So leave a message after the beep *beep*.

Kısaca özetliyim

Warcraft 1-2-3 ve WoW alakalı.

Warcraft 1 Orkların Azerotha gelişini ve Stormwind'in işgal edilişini anlatır. Khadgar,Medivh,Lothar, Gul'dan ve Garona ile burada tanışırız. Şu anki kral olan Varian Wyrnn çocukluk dönemidir.

Kitap şekli için Warcraft: Son Bekçi adlı Türkçe bir kitap mevcut çoğu kitapçıda var

Warcraft 2 Orkların savaşı kıtanın kuzeyine yaymasını anlatır. Bunun üzerine insan krallıkları Lordaeron,Stromgarde,Alterac,Kul Tiras ve Gilneas'ın birleşmesi anlatılır. Alterac'ın ihaneti rağmen Gul'dan'ın kendi çıkarları için yaptığı daha büyük bir ihanet ( eye of sargeras'ı arama isteği daha sonra bunu illidan alacaktır wc3te) sebebiyle Horde kaybeder ve kendi dünyasına geri sürülür.İki dünya arasındaki geçit olan Dark Portal kapatılır. Horde diyorum çünkü trollerde yardım etmişlerdir. Burada Turalyon,Alleria Windrunner,Kurdran Wildhammer,Danath Trollbane,Uther,Tirion Fordring,Teron Gorefiend gibi kişilerle karşılaşırız. Death Knigtlerin ve Paladinlerin ortaya çıkışı bu oyundadır. Oyun sonunda Horde Warchief'i Orgrim Doomhammerla düelloya giren Lothar ölür.Kısa bir süre sonra Doomhammer yakalanır ve hapse koyulur.

Warcraft 2 Expansion'da geçidin aslında kapatılamadığını görürüz. Ayrıca Teron Gorefiend'da Gul'dan'ın öğretmeni olan Ner'zhuldan Horde'u tekrar kurmasını ister amaçları başka dünyalarada açılabilecek portaller oluşturmaktır. Ama bunun için Azerothdaki bazı eşyalara ihtiyaç duymaktalar. Eye of Dalaran,Scepter of Sargeras ve Book of Medivh. Bu yüzden Azeroth portalı açılında içeri girer istediklerini alır dönerler ancak Alliance portalı kapatmak ister(bu sırada orkların planından haberleri yoktur) ve Turalyon,Alleria,Kurdran,Danath ve bir ordu gönderir Draenor'a. Draenor'da baya maceralar geçirirler hatta Auchiondan'a girerler ve burda ilk defa bir insan bir Dranei ile karşılaşır. Nemuraan adlı Dranei Priest Alliance'a Horde'u takip etmesinde yardım eder. En sonda Nerzhul Draenor'da sayısız dünyaya açılan portallar açar ancak Draenor bunu kaldıramaz ve patlar. Ancak patlamadan önce ilk olarak Azeroth portalı kapatılmıştır ve kahramanlarımız ve Nerzhul Draenor patlamadan önce bir portala girip kaçıp geri dönmeyi ummuşlardır. Kahramanlarımız dönerken Ner'zhul efendisi olan Kil'Jaeden'ın diyarı Twisting Nether portalından geçerek kendinin efendisinin işkencesini tadarken bulur.

Kil Jaeden Ner'Zhul'a iki seçenek sunar. Ya sonsuza dek işkenceye devam edecektir. Ya da Lich King olacaktır. Ner'Zhul Lich King olur ancak çok fazla şey bildiğinden ve çok güçlü olduğundan Kil Jaeden ona canlı bir vücut vermek istemez Frozen Throne'a hapseder.

Bu iki oyunun da birer kitabı vardır ve bunları Remzi Kitabevin'de bulabilirsin ama ikiside İngilizcedir.

Ayrıca küçük bir hikaye olarak Türkçe olan Ejderha'nın Günü'nü okuman faydalı olacaktır. Deathwing, Dalaran Archmage'i Rhonin ve Council of Three Hammers'dan biri olan Falstad'ı burada görebilirsin. Ayrıca bu kitapta tüm Dragon Aspect liderleri yani Alextrasza, Malygos, Ysera, Nozdormu ve Deathwing gözüküyor.

WoW'un hikayesini oynayarak öğrenebilirsin.

Sunwell ile ilgili 3 tane çizgi roman Türkçe'ye çevrilmiş durumda. Adıda Sunwell üçlemesi zaten D&R, İnkılap Kitabevi ve Remzi Kitabevi'nde bulabilirsin.

Aslında Cataclysm için Day of the Dragon yetecek durumda ama Geekliğin dibine vurmuş gibi duruyorsun bende açıkladım Forumun Warcraft Universe Master'ı olabileceğimi iddia ediyorum.

Hepsi el emeği göz nurudur.

Karazhan'a gelirsen sana bolca yardımcı olabilirim. Ayrıca Kor'gall ve Chromaggus serverlerındada tanıdıklarım var. Chromaggus da Alliance diğer ikisinde Horde.

Kimselerin Olmadıgı Ejderlerin Tekrar Guclenıp Dunyayı Fete Hazırlandıgı Bolgede Onların Oncüsüyüm
    İletiler
    310
    remedy sen beni yanlis anladin campaing oynicak sabrim yok degilde ben ztn okulda tek gezerim disari cikmam evde otururum yanliz asima bi hyatim var ztn sosyal alanda iidegilim bu eksikligimi online oyunlarla kapatiyorum single oldugu icin campaing kendimi iice yalniz hissediyorum

ingilzcede o dr iidegil ama o yanini bende dusundum endie eektronik bir sozluk alip cevirebildigim kdriyla oyamaya calisacagim hem ingilizcemin bu sekilde geliseceginide dusunuyorum

hikayenin uzun ve haadeam ettigini biliyorum bunun kiaparida varda kitapar 3 tane frizen throne den sonra bitiyor benim biligim kadariyla wowun hiayesi kapsamiyor

ztn bede 1-2 gunde bitecegini sanmiyorum kitap gibi bole fantastik bide ilgilrndigim nerdeyse tek sey warcraft oldugu icin sikilacagimida snmiyorum
    ID: 48crax48 (noob nicki gibi ama napalim 5 senelik ID m kiamiyorum degistirmeye )
    [SIGPIC][/SIGPIC]

İletiler
    310
    alt alta uazmk sorundayim bu yasak galia aa telefodaekik gorunuyor duzeneleme yazamiyor k bakmayin

nessus kardes ardimarin cin ilk oarak tesekkur ederim oyuna asadiim ztn serer lstei kaaalik oldugu in bulabilirsm soledgin serverlara gelmeye calisirim bede 3 kitaptan 2. si var trallin hayatini anatiyor ba obur ikisi yok

n unu merak ediyorum oyunda her irkta gelen gorevler farkli degilmi yani ben trailda 20 ye kdr oynadim ama o sekide biliyorum oyle her irkta gorevler farkli oldugu halde hikayeyi grenren ortak gorevler fln mi var hiaye onlrdnmi gdyo yoksa hangi irki secersn hikaye ona goremi ilerliyor?
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Alıntı Alıntı: UNIYASHA Mesajı göster
    alt alta uazmk sorundayim bu yasak galia aa telefodaekik gorunuyor duzeneleme yazamiyor k bakmayin

nessus kardes ardimarin cin ilk oarak tesekkur ederim oyuna asadiim ztn serer lstei kaaalik oldugu in bulabilirsm soledgin serverlara gelmeye calisirim bede 3 kitaptan 2. si var trallin hayatini anatiyor ba obur ikisi yok

n unu merak ediyorum oyunda her irkta gelen gorevler farkli degilmi yani ben trailda 20 ye kdr oynadim ama o sekide biliyorum oyle her irkta gorevler farkli oldugu halde hikayeyi grenren ortak gorevler fln mi var hiaye onlrdnmi gdyo yoksa hangi irki secersn hikaye ona goremi ilerliyor?
    Her ırkta başladığın yer ve ilk yaptığın görevler farklı ama belli leveldan sonra alliance ve horde olarak iki tarafında görev yaptığı yerler aşağı yukarı belirleniyor yani ırk o kadar etki etmiyor. Yanlız sen istersen başlar başlamaz başka bir ırkın başlangıç bölgesine gidip orada da kasmaya devam edebilirsin ama pek tavsiye etmem hem ilk karakterin olacağı için dünyayı muhtemelen pek bilmezsin o yüzden kaybolmasan bile bir yere gitmen çok uzun süre alır.Hemde bilmediğin görevlerin peşinden koşmak yerine oyunun sana gösterdiği şekilde devam edersen o zaten adım adım seni bir dahaki görev yerine doğru yönlendiriyor.

Tabi oyunda yine herkesin görev yapabildiği ortak alanlar var.

Hikaye babında ise her ırkın hatta her karakterin ayrı hikayesi mevcut bazı görevleri yapmadan devam edebiliyorsun mesela o yüzden arada kaçırabildiğin yan hikayeler oluyor. Fakat genel olarak oyunun ana hikayesinde ne olursan ol pek bir farklılık yok sadece horde san bir iki yerde horde u,alliance san alliance ı azcık haklı çıkaran aynı görevin iki tarafı oluyor ama onlarda çok önemli değil.

Tabi şöyle birşey var ki ne yaparsan yap yan hikayelerin bir kısmını kaçırıcaksın mesela horde olup utherin mezarını görmemek büyük bir kayıp olurdu benim için.Tabi senin şöylede bir şanssızlığın var ki oyuna yeni başladığın için eski dünyayı bilmiyorsun yeni haliyle çok daha güzel görevler var ve level atlamak çok daha eğlenceli ama eskiden üzerinde undeadlerle savaştığın yerin şimdi yaratıklardan temizlendiğini görüp ufak ufak yeşillendiğini farketmek insana bir nebzede olsa zevk veriyor

Bu arada ders vericek kadar ne yaşım nede mükkemmel hayatım var ama söylemeden geçemiycem sosyal hayatım iyi değil demişsin bu aşamada wowa başlamanın sana faydadan çok zararı olur muhtemelen.Çünkü wow bazı insanlarda bağımlılık yaratabilen bir oyun olduğu için seni daha çok içine kapanmaya iticektir yani ipleri elden bırakmamak lazım
    You'll have to excuse my distracted self, I'm too busy enjoying the carefree world inside my head to be bothered by the overcomplicated, overdramatic, and just plain hellishness of the real world. So leave a message after the beep *beep*.

İletiler
    310
    tavsiyen ve yardimlarin icin saol ama ipleri birakcak osamcoktan birakirdim o dr ssyal birisi olmasamda kurdugum 1-2 kucuk dostlugum senelerdir devamediyor bunlar beni bir nevi rahatatiyor onlarda olmasa heralde icime kapanir kaybolurum ama o kdr kotu degilim ztn wow a asadigimdada su anki halimin degismemeini saglaaya calisacagim suan warcraft a dotaya harcadigim zmni bolup bir wow bir dota sekline getirip klan zmni degistirmeye hic nieytim yok eskisiden tek farki dotya arcadigim zmnin arisini wwa harcamk olucaktir
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)