1. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
59 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Konu: CS Rehberi

CS Rehberi

Oyuna yeni başlayanlar için yapılmıştır

DotA ' da en önemli şeydir CS. Carry hero alıp orta geçmek , oyunun kaderini belirleyecek hero olmak kolay değildir. Kusursuz CS alarak , mükemmel bir şekilde kasmak gerekir. Kusursuz CS ? nin de taktikleri vardır elbet . Rehber bunları konu alacak .5 Saat uğraştım. Umarım uğraştığıma değer.

Öncelikle Range Hero ile ortada yapılması gerekenler ;

Bunda genel CS Kurallarını yazdım. Range olmasına fazla takılmayın.

Hero ( Morphling )

İlk creep spawn ? da gelen creepler ? den ortadakine ilk geldiğinde bir kere vurmanın sağlayacağı yarar ; Hem o CS ? yi daha rahat almamızı sağlayacak , hem de Dost creebi daha rahat denie etmemizi sağlayacak. Neden ? Çünkü bir fazla atack yaptığımızda Dost ile düşman creep aynı HP düzeyinde gitmeyecek ve önce düşman creebi alacağız ve sonra dost creebi denie edebileceğiz.

Daha rahat denie ;

Dost Tower mage creep ? e vururken CS alma ; Kule vururken bir kere de biz vuracağız ve Tower ? ın toplam 2 atack yapmasına izin vereceğiz. Biz 2. Atack?ımızı Kulenin 2. Atack?ından sonra vuracağız.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta mage creep ? in HP ? sinin az olmasıdır. Daha önceden atack yapmak gerekir. Özellikle Dost Mage creep atack yapıyorsa daha da zorlaşır. Önceden basmak veya creebin yanına gelerek mesafeyi azaltmak en iyisidir.

Dost Tower mancınığa vuruken CS alma ; Tower ? ın 3 atack yapmasına izin vereceğiz ve 4. Atack bizden gelecek.

Dost Tower Mele Creep ? e vururken CS alma ; Kulenin 5 atack yapmasına izin vereceğiz ve 6. Atack bizden gelecek. Fakat bizim creeplerimiz (1 mage 2 Mele [yani biri başka creep ? e atack yapıyor] ) tek bir Mele creep ? e atack yapıyorsa Kule ? nin 2 kez atack yapmasını bekleyip hemen vurmamız gerekiyor. Resim ilk durum için geçerlidir.

Düşman Tower Dost Mage creep ? e vururken denie yapma ; Kulenin 2 atack yapmasını bekleyeceğiz ve biz 3. Atack ? ı yapacağız . Fakat bunu yaparken dikkat etmemiz gereken şey Düşman hero ? nun o creep ? e vurup vurmadığı. Eğer atack yapmaya hazırlanıyorsa hiç ellemeyin bırakın yapsın sonrasında daha rahat denie yaparsınız. Ve bu oyun başı için geçerlidir. Sonra atack arttıkça kulenin 2 vurmasını bekleyeceğiz ve 3. atack ' ı biz yapacağız

Düşman Tower Mele creep ? e vururken denie yapmak ; Creep ? i almakta yazılanlar geçerli. Fakat bunlar başka hiçbir üniteden damage yemiyorsa geçerlidir. Eğer başkaları da vuruyorsa o sizin kanaatinize kalmış.

Orta da Mele Hero ile CS alma ;

Hero ( Mortred )

Orta da Mele kasmak hele ki karşıda Nuker bir range varsa adeta işkence haline gelir. Vereceğim küçük ipuçlarıyla bu işkenceyi eğlenceye çevirebileceğiz.
    Düşman Hero ? ya bir kere sağ tıklarsak ( eğer fog ? da değilsek ) creepler bize doğru yönelir. Yanımıza gelen creepler ? den çok daha rahat gold kasarız ve bazı faydalarda sağlar bu durum
    ;

Creepler ? i çekerken ;

Önce 2 numaralı Creep ? i alırız sonra 2 tane mele ? nin atack yaptığı 1 numaralı creep ? i ;

Ayrıca 2 adet düşman mele creep ? in vurduğu Dost mage creep Denie seviyesine gelir ve arkada çok rahat bir şekilde onu denie edebiliriz ;

Ayrıca karşımızdaki düşman Hero Range olduğundan Denie etmeye çalışırken veya CS almaya çalışırken biz creepler ? i geri çektiğimiz için Miss vurur ;

Farklı Hero ? lar ile CS alma ;

Kunkka ;

Dost Tower Düşman Mage creep ? e vuruken 2. Skilimiz olduğu için Önceden bir kere vurmamamız gerekir. Tower ? ın 2 kere atack yapmasını bekleyip 3. Atack ? ı bizim yapmamız lazım.

Ayrıca yine 2.Skillimizin özelliği olan cleave atack sayesinde CS ? yi alırken aynı anda karşı Hero ? yu harraslamayı unutmamak gerekir. (Rubick , Zeus , Lech Vb. Herolar ' da da geçerlidir )

Pudge ;

Pudge Rot skill ? i sayesinde düşük atack speed ? ini kapatır. Rot ? u Hp si az olan creepler ? e açarsak gold bizde kalır. Fakat Rot açmayıp düz atack yapmayı denersek creep ? i biz alamayız. Ayrıca Küçük aoe ? si sayesinde yetişemediğimiz creepler ? i de Rot sayesinde alabiliriz. Ayrıca Rot ile Kulenin vurduğu Mage creep ? i daha önceden atack yapamadıysak bile alabiliriz. Kule 2 kere vurduktan sonra Rot açıp bir kere vurmamız yeterli.

Az HP ' li creep ' in uzağındayken Rot açın ;

Nc Kasacak hero ile Pull yapma ;

Bu hareket çok daha rahat NC almamızı sağlayacak , hiç HP ? miz gitmeyecek. Ayrıca Lane ? deki Dost herolar İlerlememiş ve kule dibinde rahat kasmış olacaklar ;
    Pull yaparken Dost Creepler ? in şurda olması gerekir ;

Çekerken ;

Çektikten sonra rahatça CS alırken ;

BLoodseeker ile NC kasma taktikleri ;

Bloodseeker ile ilk level ? dan itibaren NC girebilir ve çok rahat kasabiliriz. Şu şekilde oyuna başlanması gerekir ;

Bulunduğumuz Yerler Mavi ile gösterilmiştir.
    Kesilecek ağaçlar sayesinde NC ? lerin önünü kapatacağız ve bu sayede mele oldukları için sadece biri bize atack yapabilecek.

1. NC ;

Kesilecek ağaçlar ;

Şu şekil de bir hal alacak ;

2. NC

Kesilecek ağaç ;

Şu şekil bir hal alacak ;

3. NC

Kesilecek ağaç ;

4. NC

Bunda kesilmesi gereken ağaç yok fakat farklı bir şey yapacağız. Tam bir dakikda dolarken NC ? yi dışarı çıkartacağız ( atack yapıp geri kaçın ) ;

Gireceğimiz yer ;

5. NC

Kesilecek ağaçlar ;

Üye Hapkido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İletiler
    1,961
    Blog Girişleri
    4
    Yine mükemmelsin Kerem Süper bir rehber olmuş. Eline emeğine sağlık.

Cok guzel gidiyor ama '?' Su isaretin anlamını söyleyebilirmisin rehberi herseyiyle anlamak istiyorum ama sunun anlamını cozemedim.

Nc kasmalar mükemmel ya. Tesekkürü hakettin. Simdi deneyip yapamazsam nasıl yapıldıgını sorucam.

Ben böyle yapıyorum senin seklinle denedim ama gec kaldım :/ O yuzden koydum.

Crebler gelirken burda bekliyoruz.

Crebler agacların basına geldigi vakit NC'ye !Atack! yapıyoruz. Gunduz gece fark etmez. Baktınız Sentinel creblerinden onde gidiyorsunuz birazcık durup NC'nin size 1-2 kere vurmasına izin verin ve tam vaktinde agacların arasından koridora cıkın.

Daha kolay cekmek icin bu agacı qb ile kesebiliriz.

bu resimleri sen mi çektin, alıntı mı yaptın ?

Alıntı Alıntı: pier0ws Mesajı göster
    Bana soruyorsan ben cektim. Deathle alay ediceksee sorun degil ama dogru yeri bulana kadar ncler kesmisti

"Mage creepin attağını bilmiyosun sanırım kule vurmadan önce 1 vurursun sonra kule 2defa vurur sonra sen bi defa daha vurursun" böle olanlarda var ama eğer quelling blade li bi melee hero söz konusuysa kule 2 vurur sen 1 vurursun . ama morph gibi bir hero söz konusu ise 3veya 4 levela kadar böledir bu ( level daha fazlada olabiliremin diilim ) . Kötü rehber sevmedim

http://www.darer.com/statistics/index/fun/98194

Alıntı Alıntı: pier0ws Mesajı göster
    Hepsi kendi emeğimdir alıntı olsa 5 saat uğraşırmıyım

Alıntı Alıntı: TR^Die Mesajı göster
    "Mage creepin attağını bilmiyosun sanırım kule vurmadan önce 1 vurursun sonra kule 2defa vurur sonra sen bi defa daha vurursun" böle olanlarda var ama eğer quelling blade li bi melee hero söz konusuysa kule 2 vurur sen 1 vurursun . ama morph gibi bir hero söz konusu ise 3veya 4 levela kadar böledir bu ( level daha fazlada olabiliremin diilim ) . Kötü rehber sevmedim
    Rehberi sevmek zorunda değilsin. Zaten oyun başı rehberi... Late game de o creebi tek de alcan zaten -_-" ama keşke tamamını okusaydın. Kunkka da yazıyor halbuki

Alıntı Alıntı: MaQueenPain Mesajı göster
    Cok guzel gidiyor ama '‘' Su isaretin anlamını söyleyebilirmisin rehberi herseyiyle anlamak istiyorum ama sunun anlamını cozemedim.

açıkçası bende ne dediğini çözemedim hangi işaret Bu arada teşekkür için teşekkür
    He birde geç kalıyorum demişsin neden tam vakti olması lazım . Yani ben öyle yapıyorum.

Alıntı Alıntı: napstar Mesajı göster
    açıkçası bende ne dediğini çözemedim hangi işaret Bu arada teşekkür için teşekkür
    He birde geç kalıyorum demişsin neden tam vakti olması lazım . Yani ben öyle yapıyorum.
    İsaret simdi ' isaretine donustu. Kısacası sorun yok artık

Range heroyla denedigin icin olabilir. Ben bloodseekerla denedim git gel yaparken vakit geciyo tabi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)